Niesamowicie realistyczne rzeźby zwierząt z piasku

0
770

Dla niektórych osób wycieczka na plażę oznacza cieszenie się morzem, spacery wzdłuż brzegu, a także próbowanie swoich sił w tworzeniu zamku z piasku. Jednak niektórzy artyści, tacy jak Andoni Bastarrika, pokazują, że z piasku można stworzyć nie tylko zamki i babki.

Andoni Bastarrika przekształca mokry piasek w niesamowite, trójwymiarowe dzieła sztuki. Seria zadziwiająco realistycznych rzeźb zwierząt Bastarriki wygląda tak, jakby zwierzęta leżakowały nad brzegiem morza.

Utalentowany artysta wykorzystuje lokalne plaże baskijskie w północnej Hiszpanii jako płótno dla swojej sztuki lądowej.

Czytaj: Piękno i moc oceanu, uchwycone na zdjęciu

Znajduje podwyższoną platformę cementową, która wychodzi na wybrzeże i zaczyna tam osadzać wiadra piasku. Następnie artysta samouk formuje mokre materiały ręcznie, a czasem kijami, dopóki nie będzie zadowolony z realizmu przedmiotu.

Aby ulepszyć produkt końcowy, Bastarrika często wykorzystuje znalezione przedmioty na plaży jako ozdoby. Na przykład naturalna rzeźba z piasku byka wykorzystuje prawdziwe rogi na głowie i skały jako kopyta. Na pierwszy rzut oka zwierzę wygląda zaskakująco prawdziwie – jakby tylko drzemało nad oceanem.

Inne świetne rzeźby z piasku to koń, wielki biały rekin, zębaty aligator, nosorożec, a nawet słoń. Hiszpański artysta stworzył także szereg różnych ras psów śpiących na plaży. Bastarrika publikuje zdjęcia ukończonych projektów na swoim Instagramie – gdzie często można go zobaczyć, pozującego do zabawy obok swoich niesamowitych dzieł.

Przewiń w dół, aby zobaczyć najbardziej realistyczne rzeźby z piasku Bastarrika i śledź artystę na Instagramie, aby być na bieżąco z najnowszymi dziełami.

Andoni Bastarrika: Facebook | Instagram

Artysta Andoni Bastarrika tworzy hiperrealistyczne rzeźby z piasku.

Te trójwymiarowe arcydzieła wyglądają, jakby przywędrowały na brzeg, żeby się zdrzemnąć.

Czytaj: Na ulice Poznania wyjadą nowe autobusy elektryczne