Niesamowita Droga Mleczna odbijająca się w największym na świecie solnisku

0
728

Droga Mleczna i Salar de Uyuni w Boliwii to zapierające dech w piersiach widoki. Teraz wyobraź sobie, czy oba cuda są połączone w jedno i to samo.

Fotograf Daniel Kordan miał okazję poczuć się, jak w przestrzeni kosmicznej, będąc na ziemi: „Trudno było nam uwierzyć swoim oczom i zmysłom” – mówi.

Kordan zrobił przepiękne, magiczne zdjęcia na zalanym wodą Salar de Uyuni (największym na świecie solnisku) położonym na rozległym płaskowyżu Altiplano w Boliwii. Korzystając z okazji, był w stanie pozornie połączyć niebo i ląd, odzwierciedlając to pierwsze na zalanej minerałami równinie.

„Na świecie nie ma tak wielu miejsc, w których można cieszyć się absolutnie ciemnym niebem” – powiedział Kordan. „Zanieczyszczenie światłem występuje w miastach, a nawet w małych wioskach”.

„Wydawało się nam, że lecimy w otwartej międzygwiezdnej przestrzeni. Nasz statek kosmiczny (samochód!) stał zaparkowany w oddali, a gwiazdy migotały na niebiesko, czerwono i żółto. Byliśmy sami pośrodku ciemnej, głębokiej nocy otoczeni przez gwiazdy znajdujące się powyżej, po bokach i pod nami”.

Możesz zobaczyć więcej zdjęć Daniela Kordana na Instagramie.

Czytaj: Spędź noc w szklanym Igloo patrząc na zorzę polarną

Czytaj: PIERWSZA PODWODNA RESTAURACJA W NORWEGII