Niesamowita przejażdżka balonem… w kosmos!

0
227
Firma Space Perspective z Florydy zaprezentowała swój projekt statku kosmicznego Neptune – wraz z barem – który będzie oferował widoki z 32 km nad Ziemią. Źródło: Twitter

Statek kosmiczny Neptune z Florydy przedstawia luksusową kapsułę – wraz z barem – która podróżuje 32 km nad Ziemią za 587 551 zł za osobę (ale przynajmniej napoje są wliczone w cenę!)

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o wypiciu martini w kosmosie – oto Twoja szansa.

Space Perspective sfinalizowała projekt dla Spaceship Neptune, eleganckiej kapsuły, która będzie oferować niesamowite widoki 32 km nad Ziemią i luksusowe udogodnienia – jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu ponad 587 000 zł za bilet.

W przeciwieństwie do Blue Origin Jeffa Bezosa i Virgin Galactic Richarda Bransona, które mają wszystkie turbulencje lotu, jakich można oczekiwać od rakiety i samolotu – plus zdolność do swobodnego unoszenia się dzięki zerowej grawitacji – Space Perspective obiecuje spokojne wrażenia, kapsuła jest napędzanym balonem w stratosferę planety.

Firma z siedzibą na Florydzie, która buduje statek kosmiczny Neptune w pobliżu NASA Kennedy Space Center, planuje zaoferować maksymalnie ośmiu pasażerom możliwość podziwiania panoramicznych widoków Ziemi podczas sześciogodzinnej podróży w obie strony.

Źródło: Twitter

Nowy projekt jest wynikiem „tysięcy dogłębnych analiz” przeprowadzonych we współpracy z firmą programistyczną Siemens Digital Industries. Oferta Space Perspective jest najnowszym osiągnięciem w dziedzinie turystyki kosmicznej – z pewnymi kluczowymi różnicami w porównaniu z rywalami Blue Origin i Virgin Galactic.

Czytaj: Męskie Granie 2022. Zobacz kto wystąpi w Krakowie

Statek kosmiczny Neptun przeleci 32 km nad Ziemią, w przeciwieństwie do 104 km Blue Origin i 80 km Virgin Galactic. Będziesz także mógł trzymać swoje martini nieruchomo, ponieważ nie doświadczysz zerowej grawitacji, podczas gdy podczas premiery Blue Origin w zeszłym roku załoga doświadczyła około trzech minut nieważkości podczas podróży, która trwała tylko 11 minut od początku do końca. Podróż Virgin Galactic trwała około dwóch i pół godziny z Bransonem i jego zespołem tylko przez pięć minut w stanie nieważkości.

Podróże Space Perspective kosztują znacznie mniej niż Virgin Galactic, które kosztują 475 000 dolarów i Blue Origin, które kosztowały nawet 28 milionów dolarów za jedno miejsce na aukcji w czerwcu 2021 roku.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Wiele lat eksploatacji i rozwoju balonów i spadochronów pokazują, że zawsze latanie balonem od startu do lądowania, z tradycyjnymi spadochronami jako zapasowym systemem rezerwowym, jest zdecydowanie najprostszym, najbezpieczniejszym i najbardziej niezawodnym rozwiązaniem” – powiedział w oświadczeniu Taber MacCallum, założyciel, współdyrektor generalny i dyrektor techniczny Space Perspective.

Źródło: Twitter

„Nasz opatentowany system lotu oznacza, że kapsuła i SpaceBalloon zawsze pozostają połączone, a warunki startu i lądowania są zawsze pod naszą kontrolą. Zespół połączył siły, aby stworzyć niesamowicie solidny, bezpieczny i niewiarygodnie elegancki i luksusowy system dla statku kosmicznego Neptune”.

Większa kapsuła pozwoliła uzyskać bardziej przestronne wnętrze, które może pomieścić dwóch pasażerów więcej niż projekt pokazany w październiku ubiegłego roku. We wnętrzu znajdują się głębokie, rozkładane fotele, toaletę i bar.

Źródło: Twitter

Kapsuła będzie wyposażona w obrazy satelitarne i kamery 360 stopni, aby umożliwić pasażerom przybliżanie i oddalanie naszej planety.

Space Perspective, która reklamuje się jako pierwsza na świecie „firma oferująca luksusowe loty kosmiczne”, sprzedała już 900 biletów, ale musisz mieć trochę cierpliwości, gdy wpłacisz depozyt w wysokości 4700 zł, ponieważ loty komercyjne rozpoczną się dopiero pod koniec 2024 roku.

Czytaj: Największe na świecie muzeum astronomiczne

MacCallum ogłosił również dwóch członków zespołu kierujących zespołem projektowym statku kosmicznego Neptune – Dan Window i Isabella Trani, którzy pracowali nad projektem New Tube dla Londynu oraz pociągu Hyperloop Elona Muska.

„Jako specjaliści od projektowania połączyliśmy doświadczenie podróżowania i estetykę – od miejsca na głowę i grup odkrywców, którzy mogą wygodnie poruszać się po statku kosmicznym Neptune od krzesła przez toaletę do baru – po oczywiście maksymalizację tego jedynego w życiu widoki” – wyjaśnili Window i Train.

Źródło: Twitter

„Mamy teraz również estetykę zewnętrzną, która jest tak samo potężna jak wnętrze… zespół inżynierów osiągnął niezrównany wynik w zakresie osiągów i bezpieczeństwa”.

Produkcja statku kosmicznego Neptune już się rozpoczęła na ogromnym obszarze lądowiska wahadłowca NASA KSC.

„Era Apollo zainspirowała dwa pokolenia naukowców i inżynierów, nie tylko do robienia kariery w kosmosie, ale przypomniała nam, że możemy zrobić wszystko, na co mamy ochotę” – powiedziała Jane Poynter, współzałożycielka Space Perspective.

Źródło: Twitter