Niesamowita włoska wyspa zapłaci ci 72 000 zł za przeprowadzkę tam

0
349
Lokalny rząd Sardynii zapłaci ludziom do 15 000 euro za przeprowadzkę. Źródło: Twitter

Masz ochotę rozpocząć zupełnie nowe życie w zupełnie innym kraju? Oczywiście, że tak – i teraz może być Twoja szansa, ponieważ jedna piękna włoska wyspa oferuje ludziom gotówkę na przeprowadzkę do wiejskich miasteczek i wiosek.

Rząd Sardynii oferuje dotacje do 15 000 euro (72 000 zł) osobom, które chcą przenieść się do idyllicznego miejsca i stworzyć dla siebie nowe życie.

Rząd przeznaczył na program gotówkę o wartości 38 milionów funtów, która, jak ma nadzieję, tchnie nowe życie w obszary wiejskie z malejącą populacją.

Jest jednak pewien haczyk – pieniądze przekazane nowoprzybyłym muszą zostać przeznaczone na zakup lub remont nieruchomości, a kwota dotacji nie może przekraczać połowy ceny zakupu lub remontu domu. Oprócz tego nieruchomość musi znajdować się w mieście, które ma mniej niż 3000 mieszkańców i musisz zarejestrować swój pobyt na Sardynii w ciągu 18 miesięcy od przyjazdu, informuje Travel Tomorrow.

Sardynia. Zdjęcie: pl.freepik.com

Sardynia, leżąca na zachód od Włoch, jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym i posiada wspaniałe plaże i malownicze krajobrazy.

Czytaj: Restauracja Pumo di Puglia we Wrocławiu – poczuj się jak we Włoszech

Prezydent Sardynii Christian Solinas powiedział: „Dzięki wpłatom na ich pierwsze domy jest to wzmocnione i staje się podatnym gruntem dla tych, którzy się tam przeprowadzą lub zdecydują się na założenie rodziny.”

„Nie może być wzrostu bez rzeczywistego wzmocnienia terytoriów, obszarów wewnętrznych i najbardziej pokrzywdzonych, które muszą przejść przez nową politykę w celu ich ponownego zaludnienia”.

To nie pierwszy raz, kiedy włoski rząd próbuje zachęcić nowych ludzi do tego kraju – w zeszłym miesiącu ogłosił jednorazowe dodatki w wysokości 200 euro (957 zł) dla pracowników sezonowych i domowych w celu złagodzenia niedoborów siły roboczej.

Zdjęcie: pl.freepik.com

W oświadczeniu wydanym przez Komisję Europejską stwierdzono: „Ustawa DL 50/2022 pozwala pracownikom migrującym ubiegać się o premię, o ile mieszkali we Włoszech przed 1 lipca 2022 roku i spełnione są wszystkie wymagania dotyczące dochodów”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

W zeszłym roku wiele malowniczych wiosek w regionie Kalabrii zaczęło zachęcać ludzi do przeprowadzki, oferując zachęty w wysokości 28 000 EUR (134 000 zł).

W szczególności rząd miał nadzieję przyciągnąć osoby poniżej 40 roku życia, które albo chciały założyć własną firmę, albo pracowały w jednym z wymaganych w tym obszarze zawodów. To naprawdę świetna opcja dla osób, które chcą coś zmienić w swoim życiu.

Czytaj: Para mieszka na statku wycieczkowym, bo to tańsze niż kredyt hipoteczny