Niesamowite kamienne rzeźby, które są sprzeczne z prawami fizyki

0
650

Dziwaczne i zadziwiające kamienne rzeźby Hirotoshi Ito sprawią, że będziecie musieli spojrzeć dwa razy i zastanowicie się o co w tym chodzi.

W jego mistrzowskich rękach zwykłe kamienie stają się „miękkie”. Odbiera on im ich „kamienistość”. Oczywiście jest to złudzenie optyczne, ponieważ nie jest to możliwe. Prace Hirotoshi Ito zawierają różne dodatkowe elementy, które dodatkowo potęgują efekt iluzji i sprawiają, że rzeźby stają się jeszcze bardziej surrealistyczne.

Wszystko zaczęło się od rzeki, gdzie Ito zbierał małe skały, z którymi później pracował. Chociaż większość z nas uważa kamień za zimny, twardy i bezlitosny materiał, Ito mówi, że chciałby pokazać wszystkim swoją humorystyczną wizję dotyczącą kamieni i skał.

„Chociaż pracuję z różnymi rodzajami kamieni większość mojej pracy polega na optymalizacji pierwotnego kształtu kamienia.” – wyjaśnia artysta.

Wiele z tych optymalizacji polega na zestawieniu surowej, naturalnej powierzchni kamienia z drobiazgowymi modyfikacjami, które on wprowadza, aby dać kamieniom nowe życie. Końcowy akcent obejmuje również jakiś dodatkowy element, który dopełnia iluzję, np. sznurek, muszelki, zamek błyskawiczny.

Jego rzeźby mają za zadanie podważać niepodważalne właściwości kamienia i udowodnić, że nie są żadnym ograniczeniem dla artysty.

Czytaj: Te południowoafrykańskie rośliny wyglądają jak kamienie

Czytaj: IRLANDZKI POMNIK W KSZTAŁCIE JAJKA. NIE ZGADNIESZ CO UPAMIĘTNIA.