Niesamowite korzyści ze spożywania różowej soli himalajskiej!

0
430
Różowa sól himalajska. Zdjęcie: pl.freepik.com

Jeśli będziesz raz dziennie spożywać różową sól himalajską przez miesiąc, to przytrafi się to Twojemu organizmowi!

Różowa kryształowa sól himalajska jest obecnie modna. Występuje praktycznie wszędzie i można ją znaleźć w jadalnej postaci w sklepie spożywczym lub nawet w specjalnych lampach solnych, o których mówi się, że sprzyjają zdrowiu i leczeniu.

To, co sprawia, że sól himalajska jest tak popularna i dlaczego jest polecana w porównaniu do zwykłej starej soli kuchennej, to wiele korzyści, które może zapewnić naszemu organizmowi, a której zwykła sól nie może.

Aby naprawdę zrozumieć, jak powstała sól himalajska i dlaczego jest dla nas lepszą alternatywą, musisz poznać trochę historii. Himalaje to rozległe pasmo górskie, które powstało dziesiątki milionów lat temu, kiedy ogromny ląd Indii zderzył się z Azją.

Od tamtego czasu góry stale rosną, w tempie około 4-5 mm rocznie według National Geographic, i są domem dla najwyższego wzniesienia na Ziemi, Mount Everest. Ponad tysiąc mil od najsłynniejszego szczytu świata, w północnym Pakistanie, leży kopalnia soli Khewra.

Miliony lat temu płytkie morze wyparowało i pozostawiło tony skrystalizowanej soli morskiej, która z czasem została zakopana głęboko pod górami bogatymi w minerały. Stąd pochodzi nazwa himalajska różowa sól.

Chociaż kopalnie soli są otwarte i aktywne od ponad 100 lat, dopiero niedawno powszechnie uznano ogromne korzyści zdrowotne wynikające z różowej himalajskiej soli. Naturalne tworzenie się pokładów soli pod ziemią doprowadziło do dodania do nich szeregu minerałów śladowych. Krystaliczna sól himalajska różowa drobnoziarnista to najczystsza sól naszej planety.

Czytaj: Cyberbudka we Wrocławiu – podglądaj życie ptaków 24 godziny na dobę

W różowej soli himalajskiej znajdują się 84 minerały i pierwiastki śladowe, w tym wapń, potas, siarczany, cynk, miedź, magnez, jod, żelazo i inne. Te minerały, zwłaszcza żelazo, nadają soli charakterystyczny różowy kolor i sprawiają, że jest to najbardziej mineralny rodzaj soli na świecie.

Oto niektóre z głównych korzyści zdrowotnych, które oferuje sól himalajska:

1) Pomaga odtruć organizm. W połączeniu z wodą, sól pomaga naszemu organizmowi w usuwaniu toksyn ze zdrowych komórek do krwiobiegu. Stamtąd nerki, śledziona i wątroba filtrują toksyny i zanieczyszczenia z krwi i usuwają je z naszych systemów.

2) Obniża ciśnienie krwi. Różowa sól himalajska może faktycznie pomóc obniżyć ciśnienie krwi, ponieważ zawiera mniej sodu na porcję niż zwykła sól kuchenna. Struktura krystaliczna soli morskiej jest większa niż w przypadku odmian rafinowanych, dlatego kryształy zajmują więcej miejsca i mniej kryształów stanowi porcję, co prowadzi do mniejszej ilości sodu w porcji.

Okazuje się, że przejście z soli kuchennej na sól himalajską może prowadzić do mniejszego spożycia sodu bez utraty smaku i obniżenia ciśnienia krwi z czasem.

3) Pomaga w relaksacji. Twój umysł, ciało i mięśnie poczują się lepiej, ponieważ skład soli himalajskiej pozwala jej szybko i skutecznie wchłonąć do krwiobiegu. Oznacza to, że zmęczone, zużyte mięśnie są szybko i naturalnie regenerowane i uzupełniane, dzięki czemu organizm jest mniej zestresowany i może się zrelaksować.

4) Pomaga przy problemach z zatokami i oddychaniem. Prosty napój soli himalajskiej rozpuszczonej w gorącej wodzie może pomóc w rozwiązaniu utrzymujących się problemów z zatokami. Wykazano również, że sól himalajska skutecznie poprawia warunki oddechowe, takie jak astma. Kryształowe lampy solne emitują jony ujemne do atmosfery, co pomaga oczyszczać powietrze, a tym samym usuwać problemy z zatokami.

Istnieje kilka innych korzyści, które różowa himalajska sól może zaoferować Twojemu organizmowi. Wykazano, że sól himalajska pomaga ludziom lepiej spać, a nawet zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków lub pajączków żylnych poprzez odwrócenie uszkodzeń żył.

Czytaj: Powód, dla którego powinieneś pić herbatę rumiankową przed snem

Obejrzyj wideo, aby uzyskać więcej informacji i wypróbuj różową himalajską sól, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś!

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org