Niesamowite widowisko – rzadki biały delfin

0
419
Zdjęcie: SWNS

Niesamowite widowisko – rzadki biały delfin skaczący nad wodą dla fotografa.

Fotograf przyrody uchwycił niesamowity spektakl, kiedy rzadki biały delfin Risso wyskoczył z wody.

Jay Spring w zeszłym miesiącu cieszył się wycieczką łodzią po Kalifornii, kiedy miał szczęście, że był skierowany we właściwą stronę, gdy charakterystyczne stworzenie wyłoniło się z wody.

„22 czerwca płynąłem łodzią obserwującą wieloryby z kapitanem Daves z Dana Point, kiedy natknęliśmy się na kapsułę z około 30 do 40 delfinami Risso, które krążyły wokół łodzi” – powiedział Spring.

„To niezwykłe, ponieważ delfiny Risso nie są przyjazne dla łodzi, jak inne gatunki delfinów. Burze właśnie przeszły przez ten obszar, kiedy nagle rzadki, prawie cały biały osobnik wyłaniać się z wody”.

Czytaj: Przy wybrzeżu Luizjany dostrzeżono różowe delfiny!

„Nie mogłem uwierzyć w to, co widziałem i na szczęście patrzyłem w właściwą stronę we właściwym czasie i udało mi się zrobić mu kilka zdjęć” – powiedział.

Jak się okazuje, obserwatorzy wielorybów nadali temu delfinowi imię „Blanco”. Ma leucyzm, stan odrębny od albinizmu, który powoduje nieregularne rozmieszczenie pigmentów melaniny. Springowi powiedziano, że nie ma żadnych istniejących zdjęć Blanco i że są to pierwsze zdjęcia w Internecie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

SWNS

„Fotografuję dziką przyrodę od 2016 roku jako hobby emerytalne. Fotografuję głównie ptaki, ale w zeszłym roku zacząłem fotografować wieloryby i delfiny.”

„Jestem z natury osobą techniczną i nigdy nie sądziłem, że tak bardzo spodoba mi się fotografia”.

Czytaj: Ile żołądków ma delfin? Będziesz zaskoczony

Delfiny Risso mają zwykle charakterystyczne szare ciała, które z czasem pokrywają się bliznami. Ich nazwa pochodzi od Antoine’a Risso, którego badania nad zwierzęciem stanowiły podstawę uznanego opisu Georgesa Cuviera w 1812 roku.