Niesamowite zdjęcie rozbijającej się fali, która wygląda jak ludzka twarz

0
185

Fotograf Cody Evans lubi robić zdjęcia wszelkiego rodzaju. Jego Instagram jest wypełniony zdjęciami ptaków i burzliwych krajobrazów. Pewnego szczególnie burzliwego dnia w Ontario, Evans wybrał się nad jezioro Erie. Tam zrobił około 10 000 zdjęć rozbijających się fal. Po powrocie do domu przeglądał zdjęcia na swoim komputerze i zauważył, że jedno zdjęcie wyróżnia się na tle innych. Oto była, jak najbardziej wyraźna — twarz w falach.

Evans był zdumiony tym, co zobaczył, stwierdzając, że wygląda to tak, jakby twarz Posejdona wyłaniała się z wody. Rzeczywiście, fala ma wszystkie cechy, których można oczekiwać od twarzy. Zapadnięte oczy, wystający nos i drobne usta są nawet zwieńczone niechlujną czupryną włosów.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

W ciągu trzech lat, kiedy Evans odwiedził jezioro Erie, aby sfotografować fale, nigdy nie widział czegoś podobnego.

Byłem trochę zszokowany”powiedział. „Widzisz wiele takich rzeczy na falach i chmurach, ale pokazanie tego wyraźnie było po prostu nierealne. To zdjęcie z pewnością wyróżniało się na tle pozostałych”.

Czytaj: Te zamarznięte fale jeziora wyglądają jak szklane wydmy

Zdjęcie zostało zrobione w listopadzie, porze roku, kiedy nad Wielkim Jeziorem przelatują silne wichury. Według meteorologa z Environment Canada, Daniela Lioty, podmuchy te zwykle występują, gdy jesień przechodzi w zimę, ponieważ woda jest wciąż stosunkowo ciepła w porównaniu z otaczającym powietrzem. Wiatry przemieszczają się na duże odległości po wodzie, nabierając prędkości i powodując duże fale.

Ponieważ te podmuchy zdarzają się co roku, Evans już planuje swój powrót, aby zobaczyć, co jeszcze uda mu się uchwycić w tych dynamicznych falach.

Czytaj: Pilot amerykańskich linii lotniczych zrobił zapierające dech w piersiach zdjęcia burzy.

Cody Evans zrobił tysiące zdjęć rozbijających się fal spowodowanych wichurami na jeziorze Erie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cody Evans (@sick_shotz_photography)

Jedno niesamowite zdjęcie wyglądało nawet jak ludzka twarz zatopiona w falach.