Nietypowe konserwy i dania w puszkach dla ekstremalnych smakoszy

0
2041

Myślisz, że nic już Ciebie nie zdziwi? Poznaj najdziwniejsze i obrzydliwe dania w puszkach.

Danie w puszkach kojarzy nam się najczęściej ze szprotkami w pomidorach, mielonce lub innymi mięsnymi i rybnymi specjałami. Pierwsze konserwy powstały już 209 lat temu. W 1810 roku paryski cukiernik i piekarz Nicolas F. Appert wpadł na pomysł, aby gotować mięso w hermetycznie zamkniętych, szklanych naczyniach. Wygrał dzięki temu konkurs na opracowanie skutecznej metody konserwowania żywności dla wojska ogłoszony 15 lat wcześniej przez Napoleona.

Jeszcze w tym samym roku patent na blaszane konserwy uzyskał londyński kupiec Peter Durand, który odsprzedał go wynalazcom Johnowi Hallowi i Bryanowi Donkinowi.

W 1812 roku zupy w puszkach i konserwy mięsne trafiły do brytyjskich marynarzy, a w 1830 roku jedzenie w puszkach było dostępne w londyńskich sklepach.

Po ponad 200 latach konserwy i żywność w puszkach nadal jest dostępna w wielu zakątkach świata. Z tą różnicą, że teraz ma się więcej do wyboru. Można kupić naprawdę dziwne i ohydne potrawy.

Poznajcie nietypowe i najdziwniejsze dania w puszkach dostępne na sklepowych półkach.

1.MIĘSO Z ALIGATORA

Mięso z aligatora jest często kupowane na Kubie, w Australii, Tajlandii i RPA. W kilku krajach istnieją także specjalne hodowle tych zwierząt dla celów kulinarnych. Hodowla w tym celu zakazana jest jednak w Europie. Za puszkę mięsa z aligatora na ebayu trzeba zapłacić około $20.

zdjęcie: facte.ru

2. MIĘSO Z GRZECHOTNIKA

Świeże mięso z grzechotnika popularne jest w Afryce. Z kolei przysmak z puszki popularny jest w Chinach, Hongkongu, Ameryce Łacińskiej i wielu innych miejscach. Za wędzone mięso z grzechotnika trzeba zapłacić około 19/20$. Ci, co lubią jeść to mięso przekonują, że smakuje jak kurczak.

zdjęcie: facte.ru

3. POCZWARKI JEDWABNIKA

Trzeba przyznać, że wyglądem nie zachęca za bardzo do zjedzenia, ale poczwarki jedwabnika to główny składnik koreańskiego przysmaku Boendegi. Tak więc puszkę z poczwarkami jedwabnika można kupić w większości sklepów w Korei za mniej więcej 2000 wonów (około 7 zł). Taką puszkę można także kupić na Allegro.

zdjęcie: facte.ru

4. MIĘSO Z KROKODYLA LUB ALIGATORA

W Tajlandii można kupić mięso z krokodyla lub aligatora oraz specjalnie przygotowane konserwy. W Polsce wydaje się to nierealne do zjedzenia, ale co kraj to obyczaj. Na zdjęciu poniżej puszka zielonego curry z mięsem krokodyla.

zdjęcie: facte.ru

5. ŚWIŃSKI MÓZG W SOSIE

Tak, tak – to nie żart. Podobno w mózgu świń jest wiele fosforu. Za 4 puszki świńskich mózgów w sosie mlecznym trzeba zapłacić na ebayu mniej więcej 21$. Takie mózgi można zjeść na śniadanie z jajkami. Tylko nie za często, bo to prawdziwa bomba cholesterolowa.

zdjęcie: facte.ru

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ziemniaki warto jeść, bo nie tuczą, tylko leczą! – f7dobry.com

6. CHLEB Z PUSZKI

Za 12 puszek chleba z firmy B&M Beans trzeba zapłacić na Amazonie $34.20.

zdjęcie: facte.ru

7. KONSERWOWY KURCZAK

Można także kupić oskubanego i zamkniętego w puszcze kurczaka. Producenci gwarantują, że po otwarciu wystarczy 15 minut piec kurczaka w 240 stopniach i później można cieszyć się pysznym jedzeniem. Nie trzeba przyprawiać, bo kurczak już jest przyprawiony. Jak to wygląda w rzeczywistości? Niestety tak jak na zdjęciu poniżej – kurczak po upieczeniu jest blady, a smak niekoniecznie zachęca do zjedzenia.

zdjęcie: facte.ru

8. MIĘSO Z WIELBŁĄDA

Konserwa z mięsem z wielbłąda jest ceniona w kuchni arabskiej. Smakiem podobno przypomina wołowinę.

zdjęcie: oddee.com

9. ŻABIE UDKA

Nie trzeba specjalnie jechać do Francji, aby skosztować żabich udek. Można sobie zamówić puszkę z żabimi udkami za około $3.

zdjęcie: facte.ru

10. BAMBUSOWE ROBAKI (LARWY ĆMY)

Bambusowe robaki (Bamboo worms) to larwy ćmy, która żywi się kwitnącymi drzewami bambusowymi. Mniej więcej 26% ich masy ciała to białko i 51% masy ciała to tłuszcz. Takie larwy ćmy są smażone na głębokim tłuszczu i są przyprawione przyprawami. To popularna przekąska w wielu krajach Azji.

zdjęcie: facte.ru

11. PIECZONE ŚWIERSZCZE

Pieczone świerszcze są dodatkiem do sałatek i zup. Są pieczone w całości ze skrzydłami i nogami i są popularną przekąską w Ameryce Łacińskiej i Azji. Za puszkę pieczonych świerszczy trzeba zapłacić około 15 zł. C

zdjęcie: facte.ru

12. MIĘSO ZE SKORPIONÓW

Skorpiony jedzone prosto z puszki są przysmakiem w Wietnamie i Tajlandii.

zdjęcie: facte.ru

13. MIĘSO Z NIEDŹWIEDZIA

Za puszkę tego fińskiego przysmaku należy zapłacić około 130 zł. Producent poleca to mięso do zup, sosów i na chleb. Można także przygotować steki.

zdjęcie: facte.ru

14. OWCZA GŁOWA

Puszkę konserwową z owczą głową można kupić w Iranie.

zdjęcie: facte.ru

15. KISZONE ŚLEDZIE

To przysmak szwedzkiej kuchni od XVI wieku. Ryba nie gnije dzięki dużej ilości soli, a proces fermentacji trwa minimum pół roku. Ta szwedzka przekąska po otwarciu ma bardzo silny zapach. Wiele osób twierdzi, że to najbardziej wstrętny zapach na świecie. S

zdjęcie: pinterest.com

Źródła: thedailybeast.com, oddee.com, facte.ru

Zapraszamy także na f7city.pl