Niewiarygodne wideo – humbak połyka 2 kobiety, które pływały kajakiem

0
385
U wybrzeży Kalifornii humbak skosztował dwie kobiety, które pływały kajakiem. Źródło: YouTube

Julie McSorley i Liz Cottriel pływały kajakiem po kalifornijskiej zatoce San Luis Obispo, kiedy wydarzyło się coś nie do pomyślenia. Nagle obie zostały otoczone przez gigantycznego humbaka i spędziły chwilę w jego pysku. Całość została nagrana na wideo przez osoby znajdujące się w pobliżu i stało się to tak szybko, że obie kobiety nawet nie zdawały sobie sprawy, że są w pysku wieloryba, dopóki nie zobaczyły materiału po fakcie.

Incydent miał miejsce jesienią 2020 roku, kiedy humbaki były aktywne w zatoce, w pobliżu plaży Avila. Kajakarze i wioślarze przybyli w okolice, aby popatrzeć, jak się żerują – jednym z nich była McSorley. Kiedy więc Cottriel przyjechała z wizytą, McSorley przekonała swoją przyjaciółkę, że powinny wrócić, mimo obaw koleżanki.

„Jej reakcja brzmiała:„ Nie, nie lubię oceanu. Boję się rekinów. Boję się wszystkiego, czego nie widzę w wodzie. I tak nieświadomie powiedziałam jej: „Och, nigdy nas nie przewrócą. Kajaki są bardzo stabilne. Nigdy nie miałam problemu” — wspomina McSorley.

Czytaj: We Wrocławiu ruszyła wypożyczalnia desek SUP!

Przez pierwszą godzinę kobiety oswajały się z wodą. Dwie kobiety, w kajakach i kamizelkach ratunkowych, wypatrywały roju ryb – czyli „kulek z przynętą” – i czekały, aż wieloryby się nakarmią, a po kilku minutach przeniosą się w to miejsce. McSorley i Cottriel czekały i czekały na następną kulkę z przynętą, kiedy zobaczyły, że wokół nich zaczęły krążyć małe rybki.

„Więc wiedziałam, że będzie bardzo blisko, widziałam, jak wieloryby przebijają się tuż obok kajaków. Więc mój umysł był taki, że to będzie, no wiesz, super fajne ”- powiedziała McSorley. „A potem nagle kajak się podniósł i bardzo, bardzo szybko zostałyśmy wrzucone do wody”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Cottriel powiedziała, że widziała usta wieloryba, gdy do nich wpadały, i była pewna, że już jej nie ma. „Następną rzeczą, którą zapamiętałam to to, że jestem pod wodą”. Na szczęście kobiety wyszły z tego bez szwanku, z niesamowitą historią do opowiedzenia i nagraniami wideo.

Czytaj: Humbaki nie są już wymienione jako zagrożone w Australii

Obejrzyj wideo z incydentu poniżej. To coś, co musisz zobaczyć, aby uwierzyć.

Julie McSorley i Liz Cottriel pływały kajakiem po kalifornijskiej zatoce San Luis Obispo, kiedy na chwilę zostały pochłonięte przez humbaka. Musisz to zobaczyć, żeby w to uwierzyć.