Niezwykłe fakty o świecie, których nie znajdziesz w encyklopedii

0
418

Świat jest niesamowitym miejscem. Kiedy wydaje się, że widziałeś wszystko, zaskakuje Cię czymś nowym. Nawet zwykłe rzeczy czasami wywracają nasz świat do góry nogami, gdy patrzymy na nie z niezwykłej perspektywy.

Na przykład okazuje się, że 1/10 światowych rezerw złota należy do indyjskich gospodyń domowych, i są ludzie z wioski, u których śpiączka powoduje, że zasypiają na cały tydzień!

W F7 zebraliśmy kilka niesamowitych faktów o naszym świecie. Są tak niezwykłe, że możesz chcieć podzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną.

 • Steven Spielberg chciał wyreżyserować film o Jamesie Bondzie, ale został odrzucony. Następnie podzielił się swoim problemem ze swoim przyjacielem George’em Lucasem, który powiedział, że ma pomysł, jak zrobić film o Jamesie Bondzie, ale lepszy. Tak powstał Indiana Jones.
© depositphotos.com
 • Słoniątka używają swoich trąb, jak dzieci używają smoczka.
© depositphotos.com
 • 1/10 światowych rezerw złota należy do indyjskich gospodyń domowych. To więcej niż łącznie w USA, Szwajcarii i Niemczech.
 • W 1982 roku mężczyźnie udało się przedrzeć do Pałacu Buckingham. Jadł cheddar przez 30 minut i spacerował po rezydencji brytyjskich monarchów. Usiadłszy na tronie, wypił pół butelki wina i wyszedł.

Czytaj: Pestki z winogron lepsze niż chemioterapia

© depositphotos.com
 • Podczas zakazu w USA właściciele winnic produkowali stały skoncentrowany sok winogronowy, który nazywano „cegłami winogronowymi”. Aby nie iść do więzienia, musieli się upewnić, że winogrona nie są używane do produkcji wina. Dlatego cegły były sprzedawane z napisem, że po rozpuszczeniu cegły w wodzie roztwór nie powinien być przechowywany w ciemnym chłodnym miejscu przez 21 dni. Czyż nie jest to doskonały chwyt marketingowy?
 • Mieszkańcy Kalachi w Kazachstanie mają syndrom dziwnego snu. Ludzie czują się zmęczeni i śpiący, a niektórzy nawet zasypiają na cały tydzień. Wielu naukowców prowadziło badania w tej wiosce, ale nie dowiedzieli się, jaka jest przyczyna tego niesamowitego zjawiska.

Czytaj: CK Zamek w Poznaniu udostępnia lokale na wynajem

© depositphotos.com© depositphotos.com
 • Jabłka, które kupujemy w sklepach, zostały zebrane 6-12 miesięcy temu. Zanim trafią do sklepów, są trzymane w specjalnych lodówkach z bardzo niską zawartością tlenu, dzięki czemu nie tracą wyglądu.
 • Jest jeden odcinek „Pogromcy mitów”, którego nikt nigdy nie zobaczy. Twórcy stworzyli bardzo potężny materiał wybuchowy przy użyciu złomu, a gdy zdali sobie sprawę z możliwych konsekwencji, szybko usunęli odcinek i ostrzegli policję, że terroryści mogą wykorzystać wyniki tego eksperymentu do własnych celów.
© depositphotos.com© depositphotos.com
 • Atomy to 99,9999999% pustej przestrzeni. Gdybyś zebrał wszystkich ludzi na świecie i usunął z nich puste miejsce, ludzkość byłaby wielkości pomarańczy.
 • US Navy zastąpiła stary system sterowania łodziami podwodnymi kontrolerami Xbox 360. Nowi żołnierze znacznie szybciej nauczyli się kontrolować okręty podwodne.

johannesfloe.com – Art to remember

© Gar1986 / reddit
 • Tak zmieniał się kształt butelek Coca-Coli na przestrzeni lat. Jeśli spojrzeć na nie od lewej do prawej, pierwsza butelka została wydana w 1899 r., druga w 1900 r., trzecia w 1915 r., czwarta w 1916 r., piąta w 1957 r., a szósta w 1986 r.
 • Połowa ludzi w wieku 65 lat nadal żyje. Tłumaczy to fakt, że przed XX wiekiem średnia długość życia na świecie wynosiła 33-39 lat. Teraz dzięki rozwojowi medycyny ludzie żyją znacznie dłużej.

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

© depositphotos.com© depositphotos.com
 • To niesamowite, ale w ludzkim pępku jest o wiele więcej bakterii niż w łazience. Naukowcy porównali 10 pępków ochotników i porównali je z zarazkami znalezionymi w łazience. Co więcej, prawie 1500 rodzajów bakterii, które znaleziono, było nieznanych nauce.
 • Pod koniec wojny w Wietnamie amerykański statek musiał wyrzucić helikoptery warte 10 milionów dolarów, aby pilot z rodziną mógł wylądować.
© eastnews
 • Niewiele osób wie, że Elvis Presley miał jasny naturalny kolor włosów. Kiedy był młody, farbował włosy i ludzie pamiętają go jako ciemnowłosego macho.
 • Kierowca ciężarówki z Australii miał zawał serca i doznał śmierci klinicznej. Spędził 12 dni w śpiączce i kiedy lekarze chcieli wyłączyć mu podtrzymywanie życia, obudził się. Potem wygrał samochód na loterii. Samochód kosztował 17 000 dolarów. Później mężczyzna wygrał 170 000 dolarów. Lokalna firma telewizyjna była pod takim wrażeniem jego szczęścia, że postanowiła nakręcić o nim historię.
 • Na początku XIX wieku keczup był reklamowany jako lekarstwo na biegunkę i żółtaczkę. Zrobiono nawet z niego pigułki. Ale później okazało się, że ta informacja jest błędna i od tego czasu keczup jest sprzedawany tylko jako sos.
© shutterstock
 • Niektórzy uważają, że można określić płeć przyszłego dziecka na podstawie kształtu brzucha kobiety w ciąży. Pomysł jest taki: jeśli brzuch rośnie tylko do przodu, to będzie chłopiec, a jeśli staje się większy po bokach, to będzie dziewczyna. Mimo że jest to popularny pomysł, jest to błędne przekonanie, a przynajmniej nie zostało to udowodnione w żadnych badaniach naukowych. Kształt i rozmiar brzucha zależy od tego, jak wysoka lub niska jest kobieta i od kilku innych czynników.

Który z tych faktów zadziwił Cię najbardziej? Daj znać w komentarzu!