Niezwykłe piękno Zaginionych Ogrodów Heliganu

0
484

Podczas gdy wielu z nas nie może obecnie podróżować za granicę, marzymy o wakacjach i czekamy, aż świat wróci do normalności.

Twój pierwszy przystanek w podróży? Wspaniałe Zaginione Ogrody Heliganu, które znajdują się w pobliżu Mevagissey w Kornwalii, w Wielkiej Brytanii.

Twitter

Ten skarb w Wielkiej Brytanii jest jednym z najpopularniejszych ogrodów botanicznych w historii i jest ku temu powód, gdy zobaczysz te oszałamiające ujęcia rzeźb i roślin.

Zaginione Ogrody Heliganu zostały stworzone przez kornwalijską rodzinę Tremayne na początku połowy XVIII wieku. Po zaniedbaniu po I wojnie światowej odbudowa miała miejsce dopiero w 1990 roku, ale przekształciła się w największy projekt renowacji ogrodów w Europie.

Czytaj: Ogrody Hortulus w Dobrzycy – to trzeba zobaczyć na własne oczy. Piękne widoki!

Twitter

Podczas I wojny światowej działalność utknęła w martwym punkcie, ponieważ większość ogrodników utrzymujących ziemię przy życiu została wysłana na wojnę, a niewielu z nich wróciło, więc ogrody popadły w smutny stan przed odbudową po latach.

Twitter

Odwiedzający mogą zanurzyć się w kameliach i rododendronach, które wychodzą na szereg stuletnich jezior i różnych ogrodów.

Jednym z ulubionych ogrodów jest „Dżungla” i jest to dziki obszar złożony z podzwrotnikowych paproci, w których będziesz chciał się zgubić na zawsze. Ten obszar ma most linowy w dżungli, który przeniesie Cię do tropikalnej krainy czarów – może Kostaryki?

Ci, którzy są przyzwyczajeni do ponurej pogody w Wielkiej Brytanii, mogą uciec do jedynej dżungli na świeżym powietrzu w całym kraju. Widoki i struktury ogrodu zostały przemyślane tak, że prawie wcale nie trzeba używać wyobraźni.

A ten ogród to nie tylko wygląd – to w pełni funkcjonujący ogród warzywno-owocowy, który oferuje na sprzedaż świeże produkty. Naszym zdaniem to o wiele lepsze niż wycieczka na targ.

Na tym 200-hektarowym obszarze znajduje się nawet uprawa ananasów w chłodniejszym klimacie. Nie ma ich już zbyt wiele w Wielkiej Brytanii.

Możesz odbyć wirtualną wycieczkę na heligan.com, zanim w końcu wsiądziesz do samolotu i na żywo odwiedzisz Zaginione Ogrody Heliganu.

Ogród kuchenny, ogród kwiatowy otoczony murem i Melon Yard prezentują egzotyczne rośliny, które zwykle żyją daleko od Wielkiej Brytanii.

Jeśli jesteś romantykiem, udaj się do Pleasure Grounds, które dzięki swoim strukturom stały się 200-letnim centrum romansu, wszystkie połączone historycznymi ścieżkami.

Słynnym członkiem Ogrodu Północnego jest miotła czarownic, która jest masywnym i starożytnym drzewem daglezji, z dużym wzrostem przypominającym miotłę wiedźmy.

Jeśli motyle i pszczoły Cię dopadną, zajrzyj do Ogrodu Zegarów Słonecznych, pełnego kwiatów dziedzictwa i uspokajających dzieł sztuki. Oprócz tych ogrodów istnieje działająca posiadłość Heligan, wypełniona łąkami i pradawnymi pastwiskami, o których tylko marzyłeś.

Na tej posiadłości można zobaczyć wspaniałą przyrodę, a nawet spędzić czas z jeżami, dla których te ogrody są domem.

Jest też Hotel Dla Owadów i Ula Do Obserwacji Czarnych Pszczół Miodnych. Przywitasz się tam też z innymi pierzastymi przyjaciółmi, którzy nazywają posiadłość domem.

Goście (i miłośnicy zwierząt) zobaczą gęsi, kaczki, bydło i kurczaki, które wędrują na wolności, żyjąc w harmonii.

I na koniec, ale nie mniej ważne: rzeźby. Te kultowe rzeźby są zintegrowane z otaczającą je przyrodą – w szczególności Błotna Dziewica, Szara Dama i Głowa Olbrzyma, które są rozsiane po Woodland Walk. Jedna przypomina kobietę leżącą na boku, nad którą porastają liście, które wyglądają jak ubrania i włosy. I jej ubiór zmienia się w zależności od pory roku.

Czytaj: Niesamowita żywa rzeźba z Zaginionego Ogrodu Heliganu zmienia swój wygląd wraz z porami roku.

Głowa Olbrzyma. Twitter

johannesfloe.com – Art to remember