Niezwykłe zjawisko naturalne – tęczowy park

0
522
Tęczowe bagno w Parku Stanowym First Landing.

Na obrzeżach Virginia Beach znajduje się zabytkowy i piękny park stanowy First Landing. Nazwa parku oznacza dosłownie Pierwsze Lądowanie. Położony w miejscu pierwszego lądowania angielskich kolonialistów park zajmuje rozległy obszar 11,69 km² z dwukilometrową plażą.

Historyczny park jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych parków w Wirginii, o zróżnicowanej topografii, od wydm po bagienne lasy. Możesz szybko zatracić się w pięknie na długie godziny.

Chociaż park może nie być tak sławny jak Park Narodowy Shenandoah lub niektóre z parków narodowych w Wirginii, jest to najczęściej odwiedzany i największy park stanowy w Wirginii.

Park stanowy First Landing przyciąga ludzi, którzy chcą cieszyć się niesamowitymi szlakami, łodziami i historycznymi zajęciami w jego granicach. To naprawdę miejsce na najlepsze jednodniowe wędrówki w Virginia Beach.

Historia

Do 1997 roku park nosił nazwę park stanowy Seashore (ang. Seashore State Park). Potem zmieniono nazwę na park stanowy First Landing (ang. First Landing State Park).

To pierwszy park stanowy utworzony w Wirginii. Park znajduje się w miejscu pierwszego lądowania brytyjskich kolonistów w Nowym Świecie w 1607 roku, zanim udali się na północ, aby założyć osadę Jamestown.

Czytaj: Czy Poznań zostanie Rowerową Stolicą Polski?

Historia piratów Czarnobrodego

Ponieważ kolonia zaczęła się rozwijać, po części dzięki rozwojowi handlu tytoniem, słynny pirat Czarnobrody przeniósł się w ten obszar i wykorzystywał wydmy jako punkt obserwacyjny, z którego można było splądrować statki handlowe.

W końcu jego szczęście się skończyło i Królewska Marynarka Wojenna zajęła się jego antykami, podczas gdy piraci zaatakowali statek nadchodzący ze wschodu.

Czarnobrody szybko wyładował swój skarb i zakopał go na wydmach, zanim został schwytany i zabity, kierując się na południe do swojej kryjówki w Karolinie Północnej.

Do dziś nikt nigdy nie znalazł jego skarbu, ale podobno jest chroniony przez jego ducha, a gdy zapada zmierzch, jego duch rzekomo nawiedza wydmy.

Zachód słońca w parku stanowym First Landing. Zdjęcie: Twitter

Pierwszy park stanowy Wirginii

Na początku 1930 roku rozpoczęto prace nad przekształceniem obszaru pierwszego lądowania w piękny park stanowy, na ten cel przekazano ponad 404 hektary ziemi.

Park został zbudowany przez Cywilny Korpus Konserwatorski, który położył drogi i zbudował wiele konstrukcji znalezionych w regionie. Park stanowy Seashore został otwarty w 1936 roku jako pierwszy planowany park stanowy w Wirginii i szybko zyskał na popularności.

W obrębie parku wzniesiono kamienny krzyż, aby zaznaczyć miejsce pierwszego lądowania, a następnie, w 1990 roku, park został przemianowany na Park Stanowy First Landing, aby uczcić jego historyczne znaczenie.

Cały park jest częścią Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych.

Takie cudne zjawisko w parku zobaczysz jesienią. Zdjęcie: Twitter

Najlepszy czas na wizytę w parku stanowym First Landing

Najpopularniejszym okresem na wizytę w parku stanowym First Landing są miesiące letnie, kiedy jest ciepło, a na park i plażę świeci słońce.

Ze względu na swoją popularność latem park może być bardzo zatłoczony, ponieważ miejscowi i turyści gromadzą się, aby uciec od ruchliwych wybrzeży Virginia Beach.

W środku lata temperatura w parku może gwałtownie wzrosnąć, dlatego zaleca się zabranie ze sobą dużej ilości wody, mimo że wiele szlaków jest zacienionych przez liście.

Wiosną i jesienią temperatury są niższe niż latem, a zwiedzanie parku jest nieco łatwiejsze. Ze względu na niższe temperatury park odwiedza mniej osób, a plaże i spacery są stosunkowo puste.

W tym okresie znaczna część parku pozostaje otwarta, chociaż autobus między Virginia Beach a parkiem może nie jeździć lub korzystać ze znacznie ograniczonej usługi.

Chociaż niektóre parki stanowe First Landing są zamykane zimą, wciąż jest tam wiele do zrobienia. Wraz ze spadkiem temperatury ścieżki spacerowe i szlaki pozostają otwarte dla zwiedzających.

Krajobraz zmienia się przez zimę, a drzewa liściaste pozbawione liści i mgły czasami opadają na park.

Wiele dzikich zwierząt pozostaje w parku zimą, ale gady i płazy mają tendencję do ukrywania się przed zimnem.

Czytaj: Tęcza była na niebie przez 9 godzin!

Zdjęcie: Twitter

Dzika przyroda w Parku Stanowym First Landing

Park jest domem dla różnorodnych stworzeń, od gadów po większe ssaki.

Na bagnistych terenach żółwie i jaszczurki wygrzewają się w cieple, a duże ptaki polują na ryby. Głównym drapieżnikiem w parku jest ryś rudy, choć rzadko go można spotkać.

Możesz mieć szczęście, aby zobaczyć wieloryby, morświny i delfiny na morzu lub w zatoce Chesapeake zimą.

Tęczowe bagna w parku

Takie cudne zjawisko można zobaczyć na własne oczy jesienią. Zdjęcie: Twitter

Późną jesienią czasami można zobaczyć rzadkie zjawisko pod cypryśnikiem błotnym. Gdy liście spadają z drzew do bagiennych wód, gdzie zaczynają się rozkładać, uwalniają oleje, które unoszą się na powierzchni, tworząc cienką warstwę oleju.

Kiedy słońce pada pod odpowiednim kątem w zwykle czarną, bagienną wodę, tworzy efekt tęczy, który rozmywa się po wodzie.

Niestety, aby być świadkiem tego magicznego widoku, potrzebne są idealne warunki, a te rzadko są gwarantowane.

Po pierwsze, uwalniany olej jest niezwykle delikatny, a woda musi pozostać niezakłócona przez dłuższy czas. Im dłużej woda pozostanie nieruchoma, tym bardziej żywa będzie tęcza.

Po drugie, musisz być we właściwym miejscu we właściwym czasie, ponieważ tęczowy efekt zależy to od tego, czy słońce uderzy w bagno we właściwym czasie, co będzie się zmieniać każdego dnia.

Wreszcie w wodzie musi być wystarczająco dużo rozkładającej się roślinności, więc największe szanse na zobaczenie pięknego połysku występuje późną jesienią, kiedy prawie wszystkie liście opadły do wody.

johannesfloe.com – Art to remember