Nigdy nie ściel łóżka zaraz po przebudzeniu!

0
468
Nigdy nie ściel łóżka zaraz po przebudzeniu!

Czy ścielisz łóżko zaraz po przebudzeniu się rano? Jeśli tak, to robisz coś złego! Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się więcej na ten temat.

Eksperci ostrzegają, że w Twoim łóżku żyją miliony roztoczy, które są uwięzione między prześcieradłem a materacem. Te roztocza żywią się martwymi komórkami skóry i potem. Zdaniem ekspertów te roztocza stanowią potencjalne zagrożenie i mogą powodować astmę oraz alergie.

Niezaścielone łóżko z rana wystawi te roztocza na świeże powietrze i światło słoneczne. I właśnie te dwie rzeczy (świeże powietrze i światło słoneczne) odwodnią roztocza i je zabiją.

Wszyscy wiemy, że ludzie pocą się podczas snu. Przeciętny dorosły człowiek może pocić się do 1 litra płynu na noc, co oznacza, że pocenie się stwarza idealne środowisko do rozmnażania się roztoczy.

Czytaj: Najważniejsze zasady higieny snu

Liczba roztoczy „żyjących” w przeciętnym łóżku może wynosić do 1,5 miliona roztoczy. I jak powiedzieliśmy wcześniej, te roztocza rozmnażają się i żywią się naszym potem i martwymi komórkami skóry, gdy my śpimy.

Ich istnienie nie jest prawdziwym problemem. Prawdziwym problemem jest to, że roztocza mogą pozostawiać „odpady”, które mogą powodować problemy zdrowotne u ludzi. Ich „odpady” mogą powodować alergie na kurz i powodować astmę, gdy są wdychane przez ludzi.

Zdecydowanie zaleca się, aby wszyscy rano zostawiali łóżka niepościelone. Głównym powodem jest to, że prześcieradła będą miały możliwość wyschnięcia po nocnym śnie.

Najlepszym wyborem jest ścielenie łóżka po zjedzeniu śniadania i przygotowaniu się do pracy. I powinieneś prać prześcieradło i pościel co tydzień lub przynajmniej co 2 tygodnie.

Czytaj: Kiedy zostanie otwarta Panorama Racławicka we Wrocławiu?

Powinieneś wiedzieć, że niektórzy eksperci twierdzą, że możesz zostawić łóżko niepościelone przez cały dzień i zrobić to, gdy wrócisz do domu po pracy.

Podsumowując – jeśli roztocza będą wystawione na świeże powietrze i światło przez cały dzień, odwodnią się i umrą. Dzięki temu sypialnia stanie się lepszym miejscem do spania i łatwiej będzie Ci się oddychało.

johannesfloe.com – Art to remember