Nikt nie zrobi tego za Ciebie: 21 rzeczy, o których powinnaś powiedzieć córce

0
714

Bycie matką to wielkie szczęście, ale jednocześnie jest to bardzo ciężka praca.

Ważne jest wyjaśnienie odpowiednimi słowami Twojej córce, że świat nie jest tak prosty i piękny, jak to jest opisane w bajkach. W końcu ktoś kiedyś powiedział, że większość problemów powstaje przez kontakty z innymi ludźmi, więc to Ty musisz przygotować swoje dziecko na trudności dorosłości.

Jesteśmy przyzwyczajone do wychowywania dziewcząt na księżniczki i słusznie. Ale należy im również powiedzieć, że na ścieżce życia mogą pojawić się trudności i trzeba je pokonywać z uniesioną głową.

Czytaj: Matka publikuje ważne przypomnienie dla rodziców po tym, co zobaczyła przy basenie

21 rzeczy, o których powinnaś powiedzieć córce, zanim wkroczy ona w dorosłość.

1⃣ Miłość nie zawsze oznacza szczęście. Zły związek wymaga wyciągnięcia lekcji i nie popełnienia tego samego błędu po raz drugi. Ale w żadnym wypadku nie można stracić wiary w prawdziwą miłość.

2⃣ Bycie szczęśliwym jest wyborem życiowym. Szczęście koncentruje się nie tylko na pieniądzach, karierze i dobrach materialnych.

3⃣ Uważaj na mężczyzn. Ważne jest, aby pamiętać, że piękne słowa i działania mogą ukryć jedynie osobiste krótkoterminowe zainteresowanie.

4⃣ Najważniejsze jest, aby szanować i kochać siebie. Żaden człowiek nie ma prawa Cię bić, obrażać ani poniżać. Trzeba mieć odwagę, aby uwolnić się z niezdrowego, toksycznego, niszczącego związku.

5⃣ Musisz nauczyć się słuchać intuicji i nie dać się zwieść pierwszemu lepszemu przybyszowi. Nie wszyscy mężczyźni są godni zaufania.

6⃣ Wielu przyjaciół odeszło i odejdzie. Tylko ci, którzy będą z Tobą w radości i kłopotach, mogą być blisko.

7⃣ Nie musisz powstrzymywać łez. Płaczą zarówno silne, jak i słabe kobiety. Emocje muszą się skądś uwolnić! W końcu zdrowie kobiety zależy bezpośrednio od jej stanu emocjonalnego.

8⃣ Wygląd jest ważny dla kobiety, ale nie jest najważniejszy. Wewnętrzne piękno daje blask, które zdobi każdą kobietę, nawet gdy młodość przemija.

9⃣ Zanim cokolwiek zrobisz, musisz pomyśleć o konsekwencjach, z którymi będziesz musiała żyć. Nie powinnaś podążać za tłumem, zawsze powinnaś mieć swoje zdanie.

? Musimy szanować innych ludzi i życzyć im powodzenia. Ale można to zrobić tylko wtedy, gdy akceptujesz siebie i kochasz siebie.

1⃣1⃣ Naucz się akceptować krytykę, ale nie przejmuj się nią. Inni ludzie mogą być po prostu zazdrośni lub mają niską samoocenę. Pewność siebie jest kluczem do sukcesu.

1⃣2⃣ Ludzie nie zawsze są szczerzy i często oszukują. Konieczne jest nauczenie się oddzielania prawdy od kłamstwa.

1⃣3⃣ Nie powinnaś angażować innych we wszystkie dziedziny swojego życia osobistego. Szczególnie nie warto rozmawiać o konfliktach i trudnościach w rodzinie. Nie warto ponownie wywoływać zawiści i gniewu.

1⃣4⃣ Powinnaś się cieszyć z tego, jaka jesteś. Ale nie przestawaj działać, aby stać się jeszcze lepszą.

1⃣5⃣ Trzeba mieć cel w życiu. Być w stanie zaplanować swój biznes i ustalić priorytety. Samo z siebie nic się nie dzieje.

1⃣6⃣ Życie człowieka jest tylko w jego rękach. Nawet z silnym ramieniem u boku musisz być niezależna. Nie pozwól nikomu dyktować i całkowicie kontrolować Twojego życia.

1⃣7⃣ Jeśli coś robisz, rób to po cichu. Nie chwal się tym. Zazdrość innych ludzi potrafi zniszczyć wiele pięknych planów.

1⃣8⃣ Musisz być w stanie wybaczyć. Dla własnego dobra nie należy zbierać gniewu i zniewagi.

1⃣9⃣ Relacje są zawsze trudne. Jeśli tkwisz w relacji bez problemów, bez kłótni, oznacza to, że już dawno emocje wygasły i nie ma miłości. Najważniejsze jest przezwyciężenie wszystkiego, wypowiedzenie sytuacji konfliktowej i możliwość kompromisu.

2⃣0⃣ Nie trzeba kopać w przeszłość i co chwilę wracać do niej. Niech to będzie tylko historia. Ważne jest, aby żyć tu i teraz i myśleć o przyszłości.

2⃣1⃣ Życie jest cudowne! Są trudności, ale zawsze kryje się za nimi wiele szczęścia.

Udostępnij te przydatne informacje innym mamom!

Źródło i zdjęcia: lviv1256.com

Czytaj: W WIELKIEJ BRYTANII MOŻNA SPAĆ W TOWARZYSTWIE LWÓW I TYGRYSÓW