Norweska mama pokazuje jak naprawdę wygląda macierzyństwo w 30 ilustracjach

0
679

Bycie rodzicem może brzmieć jak pełna przygód podróż, na którą większość z nas zdecydowałaby się w którymś momencie swojego życia, ale w rzeczywistości jest to bardzo ciężka praca. Jade Nordahl, mama Abla i przybrana mama psiego Abbey z Norwegii, doskonale o tym wie i przedstawia ilustracje, które realnie pokazują trudny macierzyństwa.

Pewnego dnia wzięła długopis i zaczęła rysować humorystyczne momenty swoich codziennych zmagań. Od dziecka zajmującego całe jej miejsce w łóżku po jej syna jedzącego niezidentyfikowane jagody, których surowo mu zabroniła jeść, ilustracje Jade są pełne śmiechu.

Wszystkie matki o przekrwionych oczach, które nie pamiętają, kiedy ostatni raz dobrze się wyspały, i tatusiowie, którzy przychodzą i zdają sobie sprawę, że ich ukochany mały diabełek zostawił plamę na koszulce, to coś, z czym w końcu możesz się utożsamić.

Więcej informacji: Instagram | Facebook | Spartacus.no

1.

ab.bel

2.

ab.bel

3.

ab.bel

Jade Nordahl z Norwegii nabrała rozpędu w mediach społecznościowych, gdzie 42,8 tys. obserwujących na Instagramie śledzi jej życie i macierzyństwo na kolorowych ilustracjach.

Jade wyznała, że „pierwsze miesiące z Abelem były wyczerpujące, wszystko było dla mnie nowe, ale często powtarzam sobie, że to on nauczył mnie cierpliwości”. Kiedy urodziło się jej drugie dziecko, Mila, Jade powiedziała, że „było to zupełnie inne doświadczenie niż przy pierwszym dziecku”.

Jade zaczęła robić ilustracje, gdy jej najmłodszy syn miał 6 miesięcy. „Zawsze lubiłam rysować i bazgrać, a szkicowanie sytuacji, przez które przeszłam, które doprowadzały mnie do łez albo do frustracji, albo do śmiechu, wydawało mi się terapeutyczne”.

Polecam również: Tak wygląda najtrudniejszy zawód świata. Artystka na rysunkach pokazuje trudy macierzyństwa

4.

ab.bel

5.

ab.bel

6.

ab.bel

Jade umieściła swoje rysunki na Instagramie i otrzymała wiele pozytywnych opinii. „Ludzie byli wdzięczni za to, że w zabawny sposób dzieliłam się obrazami prawdziwych trudów macierzyństwa, a nie tylko błyszczącym zdjęciem szczęśliwej rodziny” – powiedziała.

Jade powiedziała również, że kiedy znajduje się w środku frustrującej sytuacji, zawsze stara się dostrzec w niej humorystyczną stronę. „To często dobra wskazówka, że jest to chwila warta ilustracji” – dodała mama dwójki dzieci. Ilustratorka doszła do wniosku, że chociaż „życie rodzinne jest wyczerpujące”, to jednak „codziennie napełnia moje serce radością i dumą”.

Czytaj: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii

7.

ab.bel

8.

ab.bel

9.

ab.bel

Sukces uczciwych ilustracji Jade wynika w dużej mierze z tego, jak inni rodzice odczuwają frustrację związaną z wychowywaniem swoich dzieci. A gdyby to nie było wystarczająco trudne, obecna pandemia wyniosła wychowanie na zupełnie nowy poziom. W dzisiejszych czasach to nie tylko prace domowe, nieprzespane noce i boleśnie zabawne incydenty – to także nauka w domu.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

10.

ab.bel

11.

ab.bel

12.

ab.bel

Jamie Heston, członek zarządu Homeschooling Association of California powiedziała, że rodzice powinni odpuścić sztywne oczekiwania co do tego, jak powinno wyglądać przetrwanie pandemii.

„Obniż oczekiwania i skorzystaj z okazji, aby spędzić czas z dziećmi bez określonej struktury. Oboje rodziców powinni dołożyć wszelkich starań, aby się zaangażować, tak aby odpowiedzialność spoczywała nie tylko na kobiecie w rodzinie ”- powiedziała Jamie.

Ta sytuacja jest bezprecedensowa, więc Jamie uważa, że „wymaga nowych sposobów radzenia sobie z nią”. Więc cokolwiek robisz, nie bądź zbyt surowy dla siebie jako rodzica, ponieważ samo bycie nim nie jest już łatwe.

13.

ab.bel

14.

ab.bel

15.

ab.bel

16.

ab.bel

17.

ab.bel
ab.bel

19.

ab.bel

20.

ab.bel

21.

ab.bel

22.

ab.bel

23.

ab.bel

24.

ab.bel

25.

ab.bel

26.

ab.bel

27.

ab.bel

28.

ab.bel

29.

ab.bel

30.

ab.bel