Nowa, austriacka linia lotnicza w Polsce

0
754
Laudamotion uruchamia pierwsze połączenie z Polski. Zdjęcie: www.facebook.com/Laudamotion

Niewielka, austriacka linia lotnicza Laudamotion wchodzi do Polski. Założony przez byłego kierowcę Formuły 1 Nikiego Laudę przewoźnik uruchomi połączenie z Krakowa do Wiednia. Bilety na jej loty kupić można przez stronę Ryanaira. Pierwszy lot planowany jest na 28 października – informuje tvn24bis.pl.

Na chwilę obecną Laudamotion planuje w Polsce otworzyć tylko jedno połączenie – z lotniska Balice w Krakowie do stolicy Austrii. Pierwszy lot odbędzie się  28 października.

Tego samego dnia samoloty Laudamotion rozpoczną kursy do Larnaki na Cyprze, Kopenhagi, Tillé we Francji, Dublinu, Bolonii, Bukaresztu i Madrytu.

Przedstawiciele lotniska w Krakowie podali, że loty do stolicy Austrii będą odbywały się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Czas trwania każdego lotu to około 60 minut.

Laudamotion to dawna linia lotnicza Niki, założona w 2003 roku przez byłego kierowcę F1 Nikiego Laudę. Na początku sierpnia odkupił on przewoźnika od linii Air Berlin, która ogłosiła upadłość. Aktualnie 75% udziałów w Laudamotion posiada Ryanair.

W sierpniu 2018 roku austriacka linia lotnicza przewiozła 0,5 miliona pasażerów i miała wskaźnik zapełnienia samolotu na poziomie 92%.

Poza lotami do Wiednia od 29 października br. z Krakowa realizowane będzie połączenie do Londynu Luton, obsługiwane przez easyJet, a od połowy grudnia br. z Krakowa do Turyna latać będzie rumuńska linia lotnicza BlueAir.

Źródło: bankier.pl

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl