Nowa panda czerwona znalazła swój dom we wrocławskim zoo

0
141
Poznajcie rudego Bernie, nowego mieszkańca wrocławskiego ZOO. (zdjęcie: pl.freepik.com)

Wrocławskie Zoo powitało nowego mieszkańca, samca pandy czerwonej o imieniu Bernie. Urodzony prawie rok temu w Fota Wildlife Park niedaleko Cork w Irlandii, Bernie niedawno przybył do Wrocławia transportem lotniczym.

Pracownicy zoo uważają, że Bernie waży ponad pięć kilogramów i jest duży jak na swój wiek. Teraz dzieli wybieg z pięcioletnią samicą pandy czerwonej o imieniu Lian.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Polska reprezentacja U-17 awansowała do ćwierćfinału EURO

Bernie i Lian

Pandy rude, znane również jako pandy mniejsze lub niedźwiedzie rude, zamieszkują górzyste regiony południowych Chin, północno-wschodnich Indii, Birmy i Nepalu. Jest to gatunek zagrożony, głównie z powodu wylesiania. Nowa towarzyszka Berniego, Lian, daje nadzieję na kontynuację gatunku dzięki potencjalnym przyszłym wysiłkom hodowlanym.

W ubiegłym roku wrocławskie zoo straciło dwie pandy rude. Młoda samica Livi, która miała nieco ponad rok i przybyła z Niemiec w połowie 2023 roku oraz starszy samiec o imieniu Rufus, który dożył prawie dziewięciu lat, zmarli z przyczyn naturalnych. Straty te podkreślają wyzwania stojące przed ochroną tego wrażliwego gatunku.

CZYTAJ: Dziewczyna zamienia zwykłe kamienie w zwierzęta