Nowa restauracja gwarantuje „świetne jedzenie i okropną obsługę”

0
782
Zdjęcie: Karen’s Diner/Facebook

Jeśli Twój pomysł na miły posiłek w mieście obejmuje niemiły personel restauracji, który dostaje pieniądze za obrażanie i wyśmiewanie Cię, rezerwacja stolika w Karen’s Diner powinna znajdować się na Twojej liście priorytetów.

„Wspaniałe jedzenie, okropna obsługa” to motto Karen’s Diner, nowej i intrygującej sieci restauracji fast-food, która obecnie działa w Australii i Wielkiej Brytanii.

Klienci, którzy jedzą w tych restauracjach przechodzą gehennę, a personel jest szkolony, by ich obrażać, wyśmiewać i ignorować.

Odwracając się od norm dotyczących gościnności, jest to miejsce, w którym personel jest niegrzeczny, a klient z pewnością nie zawsze ma rację.

„Karen” w Karen’s Diner to nazwa, która w popularnym amerykańskim slangu oznacza nieznośnego klienta w średnim wieku, który nigdy nie jest usatysfakcjonowany i chce porozmawiać z menedżerem o najbardziej trywialnych sprawach. Cóż, niektóre bystre umysły zdecydowały, że tego rodzaju postawa byłaby idealna dla personelu restauracji, aby zapewnić gościom naprawdę niezapomniane wrażenia.

Osoby o imieniu Karen są zapraszane do złożenia skargi i otrzymania darmowego drinka po okazaniu dowodu tożsamości.

Facebook

Pierwsza na świecie restauracja Karen Diner została otwarta w Sydney, w październiku zeszłego roku, a nowa lokalizacja zostanie otwarta w Brisbane w kwietniu. Plany dotyczące kolejnej restauracji w Melbourne, a także w innych brytyjskich miastach, takich jak Sheffield i Manchester, są dość zaawansowane, a inauguracja miejsca w Sheffield zaplanowana jest na ten miesiąc. Według jednego z członków kierownictwa firmy, na przyszły rok w budowie jest 10 nowych lokali Karen’s Diner, w tym restauracje w Los Angeles i Nowym Jorku.

Czytaj: Nowa restauracja w centrum Wrocławia!

Czego więc można się spodziewać w Karen’s Diner? Cóż, możesz spodziewać się pomieszania zamówień i kłótni o to z kelnerami, dostania śmiesznie małego tortu urodzinowego, jeśli jesteś wystarczająco odważny, aby świętować w tym miejscu urodziny, i niechętnie weźmiesz udział w konkursie „najgorzej ubrana osoba”. Ale przede wszystkim powinieneś spodziewać się „niemiłych kelnerów z niegrzecznymi manierami”.

Facebook

„W Karen zostaniesz powitany przez niegrzecznych kelnerów”, chwali się oficjalna strona sieci. „To miejsce, w którym możesz narzekać, ponieważ dosłownie nas to nie obchodzi”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Sally Quinn, która niedawno jadła lunch w Sydney, powiedziała australijskiej gazecie The Age, że kelner krzyczał na nich, by się zapisali, rzucając ich menu na stół i wyśmiewając włosy jej córki. Następnie odszedł w połowie przyjmowania zamówień, „przypadkowo” przewracając jej torbę i przeklinał lub robił niegrzeczne gesty, gdy goście zadawali pytanie.

Facebook

„Nie chciałabym wchodzić tam na ślepo, jako turystka, nie wiedząc, o co chodzi, myśląc, że to fajna knajpka z burgerami w stylu lat 50-tych” – powiedziała Quinn, dodając, że wie, na co ją czeka, dzięki swojej córce, która widziała filmy o tym na TikTok.

Czytaj: Ta restauracja obsłuży Twoje zamówienie w zaledwie 13,5 sekundy

Aden Levin, dyrektor Viral Ventures (nazwa stworzona przed pandemią, odnosząca się do „wirusa” w Internecie), firmy stojącej za Karen’s Diner, planuje w przyszłym roku otworzyć 10 kolejnych restauracji w Australii i Stanach Zjednoczonych, w tym w Nowym Jorku i Los Angeles.

Powiedział również, że chce, aby restauracja była „przestrzenią, w której możesz powiedzieć wszystko, naprawdę, być sobą i cieszyć się swobodnym i przyjemnym doświadczeniem kulinarnym”.

„Mam nadzieję, że ludzie wyjdą z tego miejsca z uczuciem: „To było naprawdę zabawne, chcę wrócić i przyprowadzić kilku przyjaciół, aby tego doświadczyli”.

I oczywiście daj się skarcić grupie niegrzecznych kelnerów, którzy będą oczekiwali napiwku za ich obsługę.