Nowe logo Volkswagena. Powrót do 1945 roku

0
784
Ten znak to już przeszłość. Volkswagen ma nowe logo. Zdjęcie: facebook.com

Volkswagen postanowił odmienić swój wizerunek. Zmiany dotyczą także nowego logo. Nowa era – nowe logo. Jest prosto, nowocześnie i bardziej płasko. Nowe logo trafi w pierwszej kolejności na maskę ID.3 oraz Golfa 8 we Frankfurcie.

Volkswagen ruszył w tym roku z przytupem. Marka ta tworzy nową erę: erę silników elektrycznych i bez-emisyjnej jazdy. Nowy rozdział oznacza nowe logo. Taką decyzję podjęły najważniejsze osoby w Wolfsburgu. Niemiecka marka już od jakiegoś czasu zmienia, ociepla swój wizerunek. Pożegnano się już z promocyjnym hasłem „Das Auto”.

Zgodnie z panującymi trendami nowe logo jest znacznie prostsze i bardziej płaskie. Jednak można odnieść wrażenie, że już widzieliśmy to logo wcześniej, bowiem Volkswagen używał już kiedyś praktycznie identycznego logo. Nowy projekt ma nawiązywać do logotypów, jakie na autach producenta pojawiały się po 1945 roku.

Już w tym miesiącu, w jednym z salonów marki we Frankfurcie odbędzie się ważne spotkanie: prezentacja nowego elektrycznego modela samochodu. To wejście Volkswagena w ekologię i nowoczesność. Dodatkowo, jak pisałam wyżej, zaprezentowane zostanie nowe logo (obecny znak firmowy stosowany jest od 2000 roku). Zobaczcie poniżej, jak będzie wyglądać odświeżone logo Volkswagena.

Jak podają Wirtualne Media, nowe logo najpierw będzie wprowadzone w Europie. Następnie zmiany nastąpią w Chinach, a z początkiem 2020 roku w Ameryce Północnej i Południowej. W sumie 171 rynków i ponad 10 tysięcy placówek dilerów i partnerów serwisowych. Logo nie różni się drastycznie. Nowy znak jest bardziej płaski, jaśniejszy i dwuwymiarowy.

https://twitter.com/AutoWheelin/status/1164810303047008257?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1164810303047008257&ref_url=https%3A%2F%2Faju.pl%2Fbiznes%2Fvolkswagen-zmienil-logo-sprawdz-jak-wyglada-nowe%2F

Volkswagen pracował dziewięć miesięcy nad projektem nowego firmowego logo. To ponoć rekordowy czas. Volkswagen zapewnia, że opracowane przez własny dział wzornictwa (Design and Marketing) jest przede wszystkim nowocześniejsze, jaśniejsze i prostsze.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 7 najczęstszych błędów popełnianych przez młodych kierowców

Osoby tworzące tę markę postanowiły, że chcą się jeszcze bardziej utożsamić z ludźmi i być bardziej autentycznym. Firmy coraz częściej decydują się na taki krok, ponieważ klienci coraz mniej lubią perfekcyjną wizję świata. Coraz częściej stawiają na autentyczność.

Źródło: moto.pl/auto-swiat.pl/

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl