Nowy lek dla osób, które mają alergię na orzeszki ziemne

0
543
Nowy sposób na walkę z alergią na orzeszki ziemne. Zdjęcie: pixabay.com

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła pierwszy lek do leczenia potencjalnie zagrażających życiu reakcji alergicznych na orzeszki ziemne.

Lek Palforzia może być stosowany u dzieci w wieku od 4 do 17 lat z potwierdzoną diagnozą alergii na orzeszki ziemne w celu złagodzenia potencjalnie śmiertelnych reakcji na ekspozycję na orzeszki ziemne.

„Alergia na orzeszki ziemne dotyka około 1 miliona dzieci w USA. Osoby uczulone muszą ściśle unikać spożywania tych orzeszków, aby zapobiec ciężkim i potencjalnie zagrażającym życiu reakcjom” – napisał w oświadczeniu Peter Marks, dyrektor Centrum Oceny i Badań Biologicznych FDA.

„Nawet przy ścisłym unikaniu spożycia orzeszków może zdarzyć się niezamierzone narażenie. W połączeniu z unikaniem orzeszków ziemnych Palforzia zapewnia zatwierdzoną przez FDA opcję leczenia, która pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych u dzieci z alergią na orzeszki ziemne”.

Lek odmienił życie 8-letniej dziewczynki w Hughesville, MD.

Giuliana Ortega miała dwa lata, kiedy pierwszy raz zjadła krakersa z masłem orzechowym. Zwymiotowała białą pianą. Potem w przedszkolu miała drugą poważną reakcję.

Giuliana brała lek Palforzia biorąc udział w badaniu klinicznym w Szpitalu Dziecięcym od 4 roku życia i powiedziała, że terapia zmieniła jej życie.

„Wyjechałam na wakacje, mogłam usiąść przy normalnym stole z normalnymi dziećmi, mogę iść kiedy chcę do teatru, mogę bezpiecznie iść do hotelu, mogę latać samolotem” – powiedziała Giuliana Ortega.

Ci, którzy biorą lek Palforzia, nadal muszą unikać spożywania orzeszków ziemnych w swojej diecie, lek będzie dodatkowym środkiem pomagającym dzieciom w przypadku przypadkowego kontaktu z alergenem.

Czytaj: NOWA RESTAURACJA PUMO DI PUGLIA WE WROCŁAWIU – POCZUJ SIĘ JAK WE WŁOSZECH

Czytaj: Liśćmi orzecha wyleczysz poważne schorzenia. To niedocenione drzewo lecznicze!