Nowy sklep IKEA w Wiedniu ma zielony dach i zakaz parkowania samochodów

0
638

IKEA otwiera nowe możliwości dzięki najnowszemu sklepowi w Austrii.

Ten siedmiopiętrowy budynek powstaje blisko centrum Wiednia tuż przy dworcu kolejowym Westbahnhof i będzie inny niż wszystkie dotychczasowe sklepy IKEA, jakie znamy.

Ten sklep będzie miał nie tylko zieloną fasadę i taras na dachu, ale również zakaz parkowania dla samochodów. Ta innowacyjna koncepcja stanowi ukłon w stronę najwyższej klasy systemu transportu w Wiedniu.

IKEA Westbahnhof obejmie pełną gamę produktów, których oczekują kupujący. I chociaż będzie można małe przedmioty zapakować do torby, będzie istniał nowy system dla większych elementów. Udoskonalony dział logistyki zapewni, że wszystkie inne artykuły zostaną dostarczone z magazynu do domu – najlepiej w ciągu 24 godzin. To nowy sposób robienia zakupów, który zapewnia wygodę.

Niekonwencjonalny projekt budynku był wspólnym przedsięwzięciem querkraft architekten i architektów IKEA. Celem było stworzenie nieformalnej przestrzeni, którą mogłaby się cieszyć cała społeczność.
W rzeczywistości zielony dach będzie otwarty dla ludzi nawet poza godzinami otwarcia sklepu IKEA. Oprócz bujnej zieleni w okolicy znajdzie się również kawiarnia, która zapraszać będzie klientów do spotkań z przyjaciółmi.

Architekci wyobrazili sobie zewnętrzną powłokę budynku jako półkę z różnymi strefami dla tarasów, zieleni i praktycznymi środkami, takimi jak toalety, windy i schody. 160 drzew zintegrowanych z zewnętrzną skorupą pomoże w ogrzewaniu i chłodzeniu, utrzymując zrównoważony mikroklimat.

Czytaj: IKEA przeprowadziła eksperyment, prosząc ludzi o nękanie rośliny przez 30 dni. Wynik Cię zaskoczy!

Zgodnie z celem, jakim jest bycie dobrymi sąsiadami, IKEA zintegruje również inne firmy z budynkiem. Na dwóch najwyższych piętrach będzie mieścił się 345-pokojowy hotel Jo & Joe Open House, który będzie obejmował restaurację i bar na dachu.

Kilka firm, które działały w tej lokalizacji przed budową, wróci do nowej struktury. Obejmuje to aptekę, studio aparatów słuchowych, salon fryzjerski i piekarnię, aby dopełnić usługi dostępne pod jednym dachem.

Budowa IKEA Westbahnhof rozpoczęła się 7 stycznia 2020 r., a jej otwarcie planowane jest na 2021 rok.

Nowy sklep IKEA w Wiedniu ma zieloną fasadę.

IKEA Westbahnhof: Strona internetowa

Czytaj: IKEA BĘDZIE PRODUKOWAŁA EKO MEBLE!