Obchody 19. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa”

0
95
Ruszała 19. edycja festiwalu "Chopin i jego Europa". (zdjęcie: The Fryderyk Chopin Institute, Facebook)

19. edycja renomowanego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa” czaruje miłośników muzyki od 18 sierpnia do 1 września w Warszawie. Pod hasłem „Dziedzictwo Chopina i dalej” festiwal ten nie tylko oddaje hołd wielkiemu polskiemu kompozytorowi, ale także bada wpływy, które go ukształtowały, oraz szerszy kontekst jego twórczości.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński podkreślił misję festiwalu polegającą na pokazywaniu nie tylko spuścizny Chopina, ale także mniej znanych polskich kompozytorów i urzekających scenerii, które go inspirowały. Festiwal, będący harmonijnym połączeniem wykonań historycznych i współczesnych, obiecuje ucztę dla miłośników muzyki na całym świecie.

Wspierany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN), festiwal otrzymuje znaczące wsparcie, w tym roku na łączną kwotę 6 mln zł, w tym 5 mln zł od MKiDN. Program artystyczny festiwalu odzwierciedla jego współpracę z projektem „Dziedzictwo Muzyki Polskiej”, eksponującym kompozycje Stanisława Moniuszki.

CZYTAJ: Światowej sławy polski kompozytor i pianista Fryderyk Chopin

Bogaty program festiwalu obejmuje występy wybitnych artystów, takich jak Ivo Pogorelich, Piotr Anderszewski, Bruce Liu, Dang Thai Son, Alena Baeva, Kate Liu i nie tylko. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Warszawie wystąpi kilkudziesięciu wybitnych artystów.

Ten festiwal, organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, celebruje dziedzictwo Chopina, eksplorując szerszy świat muzyczny, na który miał wpływ. Jest to harmonijne połączenie historycznej autentyczności i współczesnego artyzmu, są to obiecujące bogate doznania muzyczne dla wszystkich. Współorganizatorem Festiwalu jest Program 2 Polskiego Radia, a Polskie Radio i Polskie Radio Chopin są patronami medialnymi wydarzenia. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie festiwal.nifc.pl.

CZYTAJ NA SPORTEN.COM/PL – Polska kontynuuje zwycięską passę w EuroVolley kobiet