Obejrzyj hipnotyzujący balet ręczny

0
362

Obejrzyj hipnotyzujący balet ręczny wykonany podczas ceremonii paraolimpijskich w 2020 roku.

Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, w 2020 roku, odbył się specjalny występ z choreografią w ramach ceremonii zamknięcia.

W choreografii Sadecka Waffa piękny balet ręczny został wykonany w perfekcyjnej synchronizacji przez 126 profesjonalnych i amatorskich wykonawców na wózkach inwalidzkich. Każda osoba założyła czarną koszulę, która sprawiała, że ruchy ramion – składanie, rozkładanie i formacja „x” – były jeszcze bardziej hipnotyzujące.

Występ rozpoczął się od skupienia uwagi na Oxandre Peku, 12-letnim chłopcu, który jako pierwszy we Francji otrzymał wydrukowane w 3D, wielouchwytowe bioniczne „Ramię Bohatera” od Open Bionics.

Po jego występie światła zwrócono na wykonawców na wózkach inwalidzkich, którzy pracowali w synchronizacji z muzyką skomponowaną przez Woodkida i wykonaną przez Orchestre National de France.

W ostatnim ruchu grupa stworzyła własnymi rękami „2024” jako symbol zbliżających się Igrzysk Paraolimpijskich we Francji (w 2024 roku).

„Wszędzie jest magia, kluczem jest umiejętność patrzenia i słuchania w ciszy, jak chmura ptaków tworząca fale na niebie, każdy ma swoją tożsamość, ale niezastąpione miejsce w całości.” – napisał Waff.

Poniżej możecie obejrzeć ceremonię zamknięcia Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Czytaj: Baletnica z chorobą Alzheimera słucha „Jezioro łabędzie” i pamięta choreografię

Francuski choreograf Sadeck Waff stworzył piękny ręczny balet na ceremonię zakończenia Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Zdjęcie: YouTube

Uczestnicy byli doskonale zsynchronizowani, kończąc występ, tworząc napis „Paryż” i „2024” rękami. (Paryż to kolejna lokalizacja Igrzysk.)

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: YouTube
Zdjęcie: YouTube

Obejrzyj hipnotyzujący występ:

Sadeck Waff: Instagram | YouTube

Czytaj: Gdzie polecimy zimą z Wrocławia? Znamy nowy rozkład lotów