Obowiązkiem sklepów będzie wprowadzenie kaucji za plastikowe butelki!

0
865

fot: źródło

Redukujemy plastik! Zanieczyszczający, zatruwający naszą Matkę Ziemię i jej żywe stworzenia… Czy zdajecie sobie sprawę, ile zwierząt żyjących w wodzie umiera od naszych plastikowych śmieci? Malutkie żółwie zawinięte w foliowe siatki, wieloryby, które połykają ogrom plastikowych materiałów – wszystkie te stworzenia żyją, czują, cierpią! A to wszystko przez nas, ludzi, którzy zaśmiecają planetę i zamiast dbać o jej dobro, dokładają kolejnego zmartwienia zużywając plastik tak, jakby nie istniały z tego tytułu żadne konsekwencje… Unia Europejska wyszła jednak naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy mają na celu ochronę planty – tym samym, od 2025 r. poziom recyklingu plastikowych butelek na napoje jednorazowego użytku będzie wynosił 77 procent, a do 2029 r. – 90 procent! To wspaniała prognoza, która – mamy głęboką nadzieję – spełni się dużo szybciej!

fot: źródło

Przeczytaj: Polskie schronisko z klimatyzacją i podgrzewanymi podłogami!

Eksperci PwC wyjaśniają, że w sytuacji, gdy ktoś zakupi napój w plastikowej butelce, obowiązkiem sklepu będzie doliczenie (do ceny produktu) opłaty, która w momencie oddania butelki zostanie zwrócona konsumentowi. Świetna sprawa – jednocześnie zabezpieczamy się przed utrudniającym życie plastikiem i wspieramy recykling! Doskonale wiadomo, że nic nie działa tak, jak pieniądze – jeśli za zwyczajną (plastikową) butelkę z wodą będziemy musieli zapłacić więcej niż normalnie, to albo zapłacimy i zwrócimy ją do sklepu, gdzie zostanie przekazana do recyklingu, albo – co jest dużo lepszym rozwiązaniem – zainwestujemy w nieplastikowe butelki z wodą wielokrotnego użytku i już zawsze będziemy mogli mieć wodę w SWOJEJ butelce przy sobie! Wspieranie planety jest bardzo ważnym czynnikiem, ponieważ bez nas, Matka Ziemia nie da sobie rady. Ponadto, okazuje się, że jednym z najważniejszych problemów wskazywanych w regulacjach unijnych, jest zmniejszenie zużycia plastiku – zarówno przez przedsiębiorców, jak i konsumentów. Z tego właśnie tytuły postanowiono stworzyć dyrektywę plastikową, którą 27 marca 2019 roku zatwierdził Parlament Europejski.

fot: źródło

Miejmy nadzieję, że zarówno ludzie, jak i przedsiębiorcy zrozumieją ten globalny, plastikowy problem, który musimy WSPÓLNIE zwalczyć. Dbajmy o naszą ziemię, a ona na pewno nam się odwdzięczy! Bez Ziemi nie ma nas…

Sprawdź: f7krakow

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.