Oburęczna artystka może rysować obiema rękami i stopami jednocześnie

0
494

Większość artystów spędza całe życie na doskonaleniu swoich umiejętności rysowania za pomocą dominującej ręki. Jednak jedna wyjątkowo utalentowana artystka jest w stanie tworzyć realistyczne portrety zarówno rękami, jak i stopami.

Mieszkająca w Holandii 29-letnia Rajacenna van Dam zasłynęła z niewiarygodnych umiejętności rysowania oburęcznego. I nie tylko potrafi rysować obiema rękami, ale także obiema rękami i stopami może rysować wiele projektów jednocześnie.

Czytaj: Artysta samouk wykorzystuje bazgroły do tworzenia portretów gwiazd

W wideo opublikowanym w Internecie można zobaczyć Van Dam siedzącą przy szklanym stole z czterema arkuszami papieru – dwie są rozłożone na blacie biurka, a dwie leżą na podłodze pod nią. Widzimy jak zaczyna szkicować cztery portrety – prawą i lewą ręką oraz prawą i lewą stopą, naprzemiennie co jakiś czas na różnych stronach, aby zapewnić, że ilustracje postępują w tym samym tempie. Co ciekawe, szkicuje każdy portret do góry nogami, co ułatwia widzom oglądanie, jak dzieje się ta magia.

Pod przezroczystym blatem Van Dam ściska pędzle między palcami obu stóp, używając narzędzi do tworzenia dużych portretów w skali szarości. Przezroczystość biurka pozwala jej co jakiś czas spoglądać w dół i śledzić postępy swoich portretów. Na naszych oczach widzimy, jak ta utalentowana artystka tworzy jednocześnie cztery oddzielne dzieła sztuki.

Czytaj: Dziury w drodze łatane mozaikami

Chociaż Van Dam była już dobrze znana ze swoich oburęcznych umiejętności w obu rękach, był to jeden z pierwszych przypadków, w których używała stóp w tym samym czasie.

„Uwielbiam stawiać sobie wyzwania, więc pomyślałam, dlaczego nie spróbować po raz pierwszy malować stopami, jednocześnie rysując w realistyczny sposób + do góry nogami, a także jeden rysunek w 3D” – mówi.

Podczas tego nagrania tworzy sześć portretów postaci takich jak: Bella Poarch, Harry Potter, Billie Eilish, Wonder Woman, Shakira i Angelina Jolie.

„Zaskoczyło mnie to, jak dużą kontrolę mogłam mieć nad swoimi stopami, z czego nigdy wcześniej nie zdawałam sobie sprawy. Przez cały ten czas rysowałam, myśląc, że moje stopy są bezużyteczne w sztuce, a teraz odkryłam, że mogą zrobić o wiele więcej, niż myślałam! Myślę, że im częściej maluję stopami, tym jestem lepsza. Oczywiście lepiej radzę sobie z malowaniem rękami, ale malowanie stopami było świetną zabawą!”

Możesz oglądać Van Dam w pracy za pośrednictwem jej kanału YouTube i konta na Instagramie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Holenderska artystka Rajacenna van Dam ma niesamowite umiejętności. Jest zręczna zarówno w dłoniach, jak i stopach.

Źródło: Instagram

Co więcej, potrafi jednocześnie rysować rękami i stopami.