Ocalały z Titanica twierdzi, że góra lodowa nie zniszczyła statku

0
1274

Wszyscy wiemy z książek i filmów, że Titanic zatonął z powodu góry lodowej, ale istnieją nowe dowody na to, że były eksplozje i pożary i to one spowodowały, że statek zatonął! To zmienia historię. Sprawdźmy kilka faktów, które mogą rzucić trochę światła na te nowe okoliczności.

ssprawdziliśmy dowody, które mogą udowodnić lub obalić, że Titanic zatonął z powodu eksplozji, i możesz wyciągnąć własne wnioski.

Ocalały Vaghinak Byurat nigdy nie wspomniał o górze lodowej.

© F.G.O. Stuart / Wikimedia Commons© RR Auction / Wikimedia Commons

Vaghinak Byurat był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli ówczesnych bardzo wykształconych mieszkańców Konstantynopola i planował podróż służbową do Ameryki, gdzie musiał zabrać dużą partię książek. Uważa się, że kupił bilety na Titanica i był jednym z jego pasażerów. I przeżył.

© Shahen Khachatryan / centre.smr.ru© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Shahen Khachtryan znał Vaghinaka i rozmawiał z nim osobiście. Później napisał o historii tego, co wydarzyło się na statku. Byurat żył długo i często mówił o zatonięciu Titanica. Najciekawsze było to, że nigdy nie wspomniał o górze lodowej. Zamiast tego Byurat zawsze mówił o eksplozji, która doprowadziła do zatonięcia statku.

Czytaj: 13 ujęć z filmu „Titanic”, które zdradzają, jak kręcono sceny

Co inni ocalali widzieli podczas zatonięcia Titanica?

© shutterstock.com© shutterstock.com© depositphotos.com© depositphotos.com

Inni ocalali twierdzili, że na Titanicu miało miejsce 2-4 eksplozje. Nic dziwnego, że w panice mogli przekręcić tę historię. Badacz i autor Bill Wormstedt również dostarczył pewnych dowodów na ten fakt, o których dowiedział się podczas wywiadów z ocalałymi. Ich twierdzenia mogą przekonać cię do rozważenia, że to nie przez górę lodową.

Czytaj: 25 interesujących faktów na temat filmu Titanic

© National Museum of the U.S. Navy / Wikimedia Commons
  • Major Arthur G. Peuchen, który był pasażerem pierwszej klasy, powiedział, że na pewno usłyszał eksplozję, po której statek zaczął tonąć.
  • George Frederick Crowe był stewardem w łodzi ratunkowej. W swoim wywiadzie powiedział, że nastąpiła eksplozja, a następnie część rufowa obróciła się i zatonęła.

Ale nadal chcemy wiedzieć, czy istnieje prawdziwy dowód na to, że Titanic zatonął w wyniku eksplozji.

Czytaj: Gromee i dający nadzieję utwór „Cracow In The Crown”

Naukowcy twierdzą, że pasażerowie mogli przeżyć, ale Titanic zatonął z powodu ogromnego pożaru.

© Wikimedia Commons

W tamtym czasie inżynierowie Titanica nie rozumieli niebezpieczeństw związanych z elektrolizą, która może przekształcić wodę morską w wybuchowy wodór. John Wickman stwierdził w swojej książce Titanic, Ukryte Dowody, że popełnili błąd. Utrzymywali włączone światła, co spowodowało eksplozje. Gdyby tego nie zrobili, Titanic mógłby pozostać na powierzchni, a pasażerowie mogliby przeżyć.

Wickman uważa, że pierwsza eksplozja nastąpiła między 1:10 a 1:20 rano. Powiedział jednak, że nastąpiła kolejna eksplozja, która podzieliła statek na pół i to była przyczyna katastrofy.

© PATRICK LANDMANN/Science Photo Library/East News© Titanic / Paramount Pictures

Było to idealne połączenie niezwykłych czynników, co potwierdza dziennikarz Senan Molony. Spędził ponad 30 lat, badając, dlaczego Titanic zatonął. Doszedł do wniosku, że przyczyną tej katastrofy były „ogień, lód i zaniedbania przestępcze”.

Jak myślisz, jaki był prawdziwy powód zatonięcia Titanica? Myślisz, że wszyscy pasażerowie mogli przeżyć?

johannesfloe.com – Art to remember