Oczy Ziemi

0
1627

Ziemię mamy tylko jedną, więc szanujmy ją, bo cóż z nami się stanie, gdy zniszczymy własny dom?

A prawda jest taka, że świat, jaki znamy się kończy. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń: jeżeli dalej w takim tempie, jak obecnie, będziemy eksploatować zasoby naszej planety i emitować takie ilości gazów cieplarnianych, czeka nas katastrofa klimatyczna i zagłada bioróżnorodności.

W lasach nie będzie grzybów, bo będzie sucho. Nie będziemy słyszeć ptaków, bo ich po prostu nie będzie. Wyginą z powodu zmian klimatu i braku pożywienia. Owadów też nie będzie.

O wyjeździe na narty będzie można pomarzyć, bo nie będzie śniegu od ponad dekady. Bałtyk będzie morzem martwym z powodu zatrucia wód sztucznymi nawozami. Ryby będziemy oglądać tylko na zdjęciach w Internecie. System opieki społecznej będzie się jeszcze bardziej chwiał, bo będzie brakować pieniędzy.

W lato będzie tak gorąco, że ciężko będzie wytrzymać. Stracimy różne gatunki zwierząt i roślin, bo wytniemy lasy, osuszymy bagna. Dzika przyroda będzie stanowić tylko 10% lądów, dlatego nieliczne gatunki przetrwają.

Czytaj: Zamieć pyłowa w Wielkopolsce jak na pustyni. W Polsce susza

Tak może być już naprawdę niedługo. Ale nie musi! Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które wie dosłownie wszystko o skali degradacji Ziemi i być może ostatnim pokoleniem, które może ją ocalić.

Ziemia ma tyle pięknych miejsc. Poniżej możecie zobaczyć oczy Ziemi. Ona cały czas cierpliwie czeka, aż się ogarniemy. Oby za parę lat nie było już całkowicie za późno.

Czytaj:

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: JEŚLI NIC NIE ZMIENIMY, ŚWIAT SKOŃCZY SIĘ JUŻ ZA 31 LAT. NOWE BADANIA PRZERAŻAJĄ.