Odkąd znam te sztuczki nie wyrzucam zużytych torebek po herbacie. Tobie też bardzo polecam.

0
743

Dla wielu ludzi torebki z herbatą to przedmioty jednorazowego użytku. Jak się zaraz przekonacie, zużyte torebki po herbacie można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Kilka ciekawych zastosowań znajdziesz poniżej. 

Po wypiciu herbaty wyrzucasz torebki do kosza? To wielki błąd. Herbata może ukoić podrażnioną skórę, pobudzić kwiaty do życia i uśmierzyć ból zęba. Poznaj wiele przydatnych zastosowań torebek po herbacie.

1. LIKWIDUJĄ NIEPRZYJEMNE ZAPACHY

Zużyte torebki po herbacie pomogą na wiele nieprzyjemnych zapachów. Kroiłaś cebulę lub rybę, umyłaś ręce, a zapach wciąż Ci przeszkadza? Wystarczy, że potrzesz dłonie torebką po herbacie.

Twój dywan ma brzydki zapach? Rozsyp na niego zużytą herbatę, a następnie odkurz. Saszetki po herbacie możesz włożyć także do butów i zostawić na noc, aby pozbyć się dokuczliwego zapachu potu.

2. CZYSZCZĄ SZKŁO

Skończył Ci się płyn do szyb? Zużyta torebka świetnie Ci go zastąpi. Otwórz saszetkę, herbatę wysyp na ściereczkę lub papier – na to, czym zazwyczaj myjesz okna czy lustra. Przetrzyj powierzchnię, potem ponownie, tylko że suchą, czystą szmatką.

3. NATURALNY KOMPOST 

Zużyte torebki po herbacie będą także świetnym składnikiem naturalnego kompostu. Jeśli masz kompostownik wrzucaj do niego zużyte torebki. Możesz również podlewać go zaparzoną herbatą.

4. ODŻYWCZY NAWÓZ

Torebki po herbacie rewelacyjnie odżywią Twoje rośliny i sprawią, że będą szybciej rosły. Wystarczy oderwać sznurek i zagrzebać torebkę w ziemi przy roślinie. Możesz zużyte torebki włożyć do ziemi w doniczce. Twoje rośliny Ci podziękują.

5. NA AFTY LUB BÓL ZĘBA

Zmagasz się z aftą lub bólem zęba? Zanurz zużytą torebkę po herbacie w ciepłej wodzie i przyłóż do bolącego zęba lub afty – poczujesz ulgę, będzie mniej bolało, a afta szybciej zniknie.

6. NA SKALECZENIA

Skaleczenie szybciej się zagoi, gdy przyłożysz do rany torebkę zużytej herbaty.

7. NA LEPSZY STAN SKÓRY

Dodaj kilka zużytych torebek po herbacie (najlepiej zielonej) do kąpieli. Poprawi to Twój stan skóry. Herbata jest świetnym przeciwutleniaczem.

8. NA SINIAKI

Masz siniaka i chcesz się go szybciej pozbyć? Przyłóż do niego torebkę po zużytej herbacie, siniak będzie mniej bolesny i szybciej się zagoi. Torebka herbaty przyniesie także ulgę po ukąszeniach komarów i poparzeniu słonecznym.

9. NA NIEPRZYJEMNE ZAPACHY Z KUWETY 

Nawet jeśli dbasz codziennie o kuwetę kota, to i tak będzie się z niej wydobywał nieprzyjemny zapach. Aby go zneutralizować, umieść w kuwecie kilka zużytych torebek po herbacie. Skutecznie zwalczą nieprzyjemną woń.

10. DO CZYSZCZENIA DREWNA

Zużyte torebki po herbacie świetnie się sprawdzą w przypadku drewnianych mebli. Przetrzyj nimi meble i ciesz się połyskiem.

11. NA TRĄDZIK

Umieszczenie zużytej torebki po herbacie na pryszczu sprawi, że stan zapalny ulegnie zahamowaniu, a cera w danym miejscu się oczyści. Torebki po herbacie są świetne także na opuchliznę, rumień, a nawet opryszczkę.

Odkąd znam te sztuczki nie wyrzucam torebek po herbacie. Tobie również polecam. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: POPULARNE TRIKI Z SODĄ OCZYSZCZONĄ. OTO 18 NAJLEPSZYCH PRZYKŁADÓW!

Zdjęcie główne: pixabay.com