Odległe schronisko alpejskie było schronieniem dla żołnierzy z I wojny światowej

0
934
To niesamowite schronisko alpejskie na Monte Cristallo we Włoszech, zostało zbudowane podczas I wojny światowej na wysokości 2760 metrów. Uważa się, że schronisko zostało zbudowane przez włoskich żołnierzy. Źródło: Twitter/Jerry Whitney

Odległe schronisko alpejskie we Włoszech było schronieniem dla żołnierzy z I wojny światowej.

Współczesnym podróżnikom Park Przyrodniczy Dolomitów Ampezzo jawi się jako dziewiczy rezerwat przyrody otoczony okazałymi, spiczastymi górami. Są wodospady, wiecznie zielone lasy i dzikie lisy.

Bystrzy zwiedzający mogą zauważyć, że istnieje również szereg sztucznych tuneli, dowody na zdetonowane granaty, ciężki ostrzał i inne ponure przypomnienia, że niektóre z najbardziej brutalnych bitew I wojny światowej miały miejsce w cieniu jednego z najpiękniejszego we Włoszech. pasma górskiego.

Czytaj: Zmiany w cenniku na parkingach przy szlakach do Morskiego Oka

Jedną z najbardziej uderzających pozostałości I wojny światowej we włoskich Dolomitach jest zwarte schronisko alpejskie, które zostało zbudowane na wysokości 2760 metrów nad poziomem morza. Włoscy żołnierze wykorzystywali to małe mieszkanie do ucieczki przed eksplozjami, ogniem i innymi nieszczęściami wywołanymi ciężkimi walkami z siłami austro-węgierskimi u podnóża góry.

Zdjęcie: luzinthesky

Schronisko alpejskie jest wbudowane w zbocze pionowego szczytu górskiego na Monte Cristallo. Z daleka schronisko alpejskie Monte Cristallo wydaje się całkowicie niedostępne. Włoscy żołnierze stworzyli via ferrata – czyli zabezpieczoną drogę wspinaczkową – aby wspiąć się na stromą górę.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Via ferrata oferuje szereg ścieżek i drabin, które pozwalają turystom korzystać z uprzęży i innego specjalnego sprzętu turystycznego, aby przymocować się do sznurów, aby mieć większą szansę na uniknięcie obrażeń. Via ferraty narodziła się z konieczności podczas I i II wojny światowej, aby pomóc żołnierzom w transporcie zaopatrzenia i zabezpieczeniu niektórych odległych obszarów. W ostatnich latach via ferraty zyskała popularność wśród poszukiwaczy mocnych wrażeń, którzy chcą eksplorować strome górskie tereny.

Zdjęcie: reddit.com

Droga do najbardziej niepewnego schroniska alpejskiego we Włoszech nie jest dla osób o słabym sercu. Wspinacze muszą wspinać się po chwiejnych drewnianych schodach posypanych luźnymi kamieniami i chodzić po serii mniej solidnych drewnianych desek.

Od podstawy góry wspinacze wspinający się na Monte Cristallo wyglądają, jakby usiedli na wąskim grzbiecie. Dla obserwatora wydaje się, że najmniejszy wiatr może spowodować, że turysta wędrujący na górę straci równowagę i przewróci się na krawędzi Monte Cristallo.

Tak prezentuje się schronisko alpejskie, położone na wysokości 2760 m n.p.m. w Monte Cristallo we Włoszech

Twitter
Zdjęcie: Gianca
Zdjęcie: luzinthesky
Zdjęcie: Metallaro1980

Tych, którzy są na tyle odważni, aby dotrzeć do wąskiego kamiennego schroniska alpejskiego, wita zapierający dech w piersiach widok na Dolomity.

Wspinanie się na stromą górę i szukanie schronienia w maleńkim mieszkaniu w celu uniknięcia eksplozji, strzałów i lawin musiało być przerażającym doświadczeniem dla włoskich żołnierzy podczas I wojny światowej. Z pewnością wspaniały widok ze schroniska alpejskiego zapewniał pewien spokój i komfort zmęczonym wojną żołnierzom.

Czytaj: 32 kolorowe zdjęcia z I wojny światowej, które ożywają tragedię