Odłóż bawełniany wacik. Oto 8 bezpiecznych i łatwych sposobów usuwania woskowiny

0
506

Woskowina jest środkiem „samooczyszczającym” dla naszych uszu, który posiada właściwości ochronne, natłuszczające i antybakteryjne. Oznacza to, że woskowina jest nie tylko użyteczna i naturalna, ale także odpowiada za wykonywanie niezbędnych i ważnych funkcji organizmu.

Nie jest tajemnicą, że lekarze nie zalecają stosowania wacików do czyszczenia uszu, ponieważ takie narzędzia mogą naprawdę tylko pogorszyć sytuację, a mianowicie wepchnąć woskowinę głębiej do ucha. Może to spowodować utratę słuchu, dzwonienie w uszach, nieświeży oddech i ból lub swędzenie.

Jeśli nie wiesz, jak czyścić uszy, proponujemy Ci kilka bezpiecznych i skutecznych sposobów:

  • Olejek dla dzieci. Zaleca się wkroplenie do uszu kilku kropel oliwki dla niemowląt za pomocą pipety. Możesz także użyć gliceryny.
  • Ciepła woda. Za pomocą strzykawki z gumową gruszką delikatnie wlej ciepłą wodę do przewodu słuchowego. Aby to zrobić skutecznie, spróbuj przechylić głowę i podciągnąć ucho do góry i do tyłu, aby wyprostować i otworzyć kanał słuchowy. Pod koniec zabiegu przechyl głowę w przeciwnym kierunku, aby woda wypłynęła.
  • Słona woda. Jeśli ciepła woda nie pomaga, spróbuj soli. Wymieszaj 1/4 łyżeczki soli z 1/4 szklanki ciepłej wody. Za pomocą pipety wkropl dwie lub trzy krople bezpośrednio do ucha. Możesz również zanurzyć wacik w słonej wodzie i delikatnie zmoczyć nim ucho.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

  • Omega-3. Niedobór kwasu tłuszczowego może powodować nadmierne gromadzenie się woskowiny. Jeśli podejrzewasz, że masz niedobór kwasów omega-3, zwiększ spożycie łososia, siemienia lnianego i brukselki.
  • Soda oczyszczona. Wymieszaj 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej z 2 łyżeczkami wody. Podobnie jak w przypadku wody, przechyl głowę i wpuść wodę pipetą lub zmocz wacikiem. Pamiętaj, że ważne jest, aby następnie przechylić głowę w innym kierunku, aby roztwór wypłynął. Kiedy skończysz, wytrzyj ucho miękką szmatką i usuń woskowinę znalezioną na zewnątrz w trakcie.

Czytaj: Popularne wskazówki z sodą oczyszczoną. Oto 18 najlepszych przykładów!

  • Akupresura. Naciskanie na tzw. punkt ucisku woreczka żółciowego, który znajduje się w dwóch małych wgłębieniach z tyłu czaszki między uchem a kręgosłupem, może zmniejszyć przekrwienie ucha. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, masuj punkt ucisku okrężnymi ruchami przez pełne dwie minuty kciukami, jak pokazano poniżej na zdjęciu.
  • Czosnkowe krople do uszu. Wsadź do uszu cały ząbek czosnku – starożytny ludowy środek na przeziębienie. Zanurz jeden zmiażdżony ząbek czosnku w 2 łyżkach ciepłego oleju kokosowego na 30 minut. Wyjmij czosnek z ucha. Za pomocą pipety zaaplikuj do ucha dwie krople domowego środka. Odczekaj 10 minut, a następnie delikatnie wyczyść ucho.
  • Nadtlenek wodoru. Magazyn Women’s Health twierdzi, że jest to najlepszy sposób na usunięcie woskowiny. Wkrop dwie krople nadtlenku wodoru do ucha 10 minut przed prysznicem. Jeśli zauważysz, że regularnie cierpisz z powodu nadmiernej woskowiny i zatkanego ucha, powtarzaj tę czynność co najmniej raz w miesiącu, aby zachować zdrowie uszu i oczyścić przewód słuchowy z nadmiaru siarki.

Źródło: tutkatamka.com.ua

Czytaj: Koncert dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiego w ICE Kraków