Odnaleziono torebkę zagubioną w latach 50. XX wieku. Ciekawe rzeczy w niej znaleziono

0
632

Odkrycie czerwonej torebki pozwoliło zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie nastolatki w Ohio w latach 50. XX wieku.

W 2019 r. dozorca z gimnazjum w North Canton naprawiał szafki, gdy odkrył torbę wciśniętą za metalową szafkę. Okazało się, że torebka należała do Patti Rumfola, która straciła torebkę w 1957 roku, kiedy była nastolatką uczęszczającą do Hoover High School.

Rzeczy znalezione w torbie opowiadają historię nastolatki, która była aktywna w swojej społeczności, była organizowała i kochała swoją rodzinę. Wśród znalezionych przedmiotów znalazła się jej amerykańska karta Czerwonego Krzyża, odcinki biletów, członkostwo w YMCA, zaostrzone ołówki i długopisy, kieszonkowy kalendarz oraz zdjęcia jej przyjaciół i rodziny.

Kiedy szkoła stwierdziła, że Rumfola jest prawowitym właścicielem, skontaktowała się z Stowarzyszeniem Absolwentów Kantonu Północnego w nadziei, że ją jej zwróci. Organizacja dowiedziała się, że Rumfola ukończyła Hoover High w 1960 roku.

Niestety Rumfola zmarła w 2013 roku w wieku 71 lat w DuBois w Pensylwanii, więc nigdy nie zobaczy odnalezionej torebki. Ale Rumfola żyła pełnią życia. Według nekrologu była emerytowaną nauczycielką szkolną, która pracowała w Annapolis w stanie Maryland. I podobnie jak w młodości, była aktywna w swojej społeczności jako osoba dorosła i pomogła założyć Teatr Arts Guild i Klub Młodych Kobiet w Punxsutawney w Pensylwanii. Rumfola była również projektantką kostiumów i krawcową w teatrze Reitz. Lubiła spędzać czas z dziećmi i wnukami.

Ponieważ szkoła nie mogła zwrócić torebki Rumfoli, skontaktowano się z jej dorosłymi dziećmi. „Pięcioro dzieci Patti było razem na spotkaniu rodzinnym jesienią, gdzie otworzyli torebkę, aby rzucić okiem na życie swojej matki jako nastolatki w Hoover High School” – napisano na Facebooku gimnazjum North Middle Canton. „Każde z jej pięciorga dzieci zachowało po jednej monecie na pamiątkę po swojej mamie”.

Czytaj: Niesamowite chmury, które wyglądają jak bańki mydlane

W 2019 r. dozorca naprawiający szafki odkrył czerwoną torbę wciśniętą za metalową szafkę.

Okazało się, że torba należała do Patti Rumfola, która straciła torebkę w 1957 roku.

Rzeczy znalezione w torebce pokazują, jak wyglądało życie nastolatki z lat 50. w Ohio.

Niestety, Rumfola zmarła w 2013 roku, ale szkoła była w stanie nawiązać kontakt z jej dorosłymi dziećmi. Każdy z nich trzymał grosz z torby jako sposób na zapamiętanie swojej mamy.

Wszystkie zdjęcia są ze strony North Canton Middle School na Facebooku.

Czytaj: HISTORIA EUROPY: LUDNOŚĆ I GRANICE NARODÓW W RÓŻNYCH LATACH OD 400 R.P.N.E.