Odwołane korridy w Hiszpanii ocaliły życie 120 bykom

0
496

Korrida jest drastycznym i okrutnym sportem, gdzie zawsze przegrywa byk. Zwierze kona ku radości publiczności. Przez pandemię koronawirusa, w Hiszpanii anulowano 21 walk byków.

W Hiszpanii w obawie przed koronawirusem odwołano 21 walk byków. Jak podaje organizacja na rzecz ochrony zwierząt „Animalis Naturalis” dzięki temu uratowano życie 120 bykom.

Hiszpańscy urzędnicy zdrowia publicznego proszą ludzi o niezbieranie się w tłumie, więc z tego powodu także korridy zostały odwołane.

Organizacja „Animalis Naturalis” poinformowała również, że Fundacja Toro de Lidia, która promuje walki byków, w związku ze stratami i problemami finansowymi zwróciła się o wsparcie do Ministra Kultury Hiszpanii.

Członkowie fundacji Toro de Lidia poprosili o spotkanie, aby „móc zbadać możliwość jak najszybszego rozpoczęcia planów awaryjnych, naprawy i wsparcia dla branży”.

Aktywiści zaapelowali do Ministra Kultury José Manuela Rodrígueza Uribedo, by ten ponownie rozważył decyzję o całkowitym zakazie walk byków. Członkowie organizacji namawiają również wszystkich postronnych, aby także się w tę sprawę zaangażowali się i wysłali e-maile do ministra. Tylko tak można powstrzymać ten brutalny sport, w którym cierpią niewinne zwierzęta.

Źródło: euroweeklynews.com

Czytaj: ANTY-BEZDOMNA ARCHITEKTURA W MADRYCIE. NIE MA MIEJSC DLA BEZDOMNYCH NA ULICACH.

Czytaj: 27 najciekawszych rzeźb i posągów z całego świata