Ofiary wypadków samochodowych wystąpiły w wyjątkowej sesji

0
935

Szokujące zdjęcia ofiar wypadków samochodowych. Widać na ich ciele ślady po pasach bezpieczeństwa. Gdyby nie te pasy… nie byłoby ich już na tym świecie.

Sesja ta jest częścią kampanii Agencji Transportu (NZTA) w celu zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych na drogach.

Nowozelandzka Agencja Transportu dzięki tej sesji chce przekonać młodych mężczyzn do zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach. Przedstawiono historie ludzi, którzy przeżyli wypadek tylko dzięki pasom bezpieczeństwa.

Według Agencji Transportu 90 osób umiera każdego roku, ponieważ nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, z których większość to młodzi mężczyźni na obszarach wiejskich. Uważają pasy za „dodatek” i coś mało męskiego. Są przekonani, że przy wypadku i tak im nic nie pomoże.

Zdjęcia przedstawiają 10 osób, które przeżyły prawdziwe katastrofy, których obrażenia powypadkowe odtworzyła firma PROFX zajmująca się makijażem SFX.

Więcej informacji: beltedsurvivors.nz

Czytaj: Straszny wypadek na pasach. 18-latka zapatrzona w telefon weszła wprost pod koła pędzącego auta.

Liam Bethell

Kahutia Foster

„Pas bezpieczeństwa naprawdę pozostawia taki ślad” – wyjaśnia specjalistka ds. ratownictwa medycznego dr Natasha McKay, która dzięki swojemu doświadczeniu pomagała przy projekcie, instruowała, jakie ślady na ciele mają pacjencji po wypadkach.

Dion Perry

Kampania została pokazana na billboardach w całym kraju, a ci, którzy przeżyli wypadek, nagrali emocjonujące filmy opowiadające ich historię. Celem jest zachęcenie ludzi do dzielenia się własnymi historiami o przeżyciu, podkreślając pozytywny wpływ pasów bezpieczeństwa i radość z bycia żywym.

Dan Mason

Agencja Transportu NZTA, która ściśle współpracowała z firmą Clemenger BBDO zajmującą się komunikacją marketingową, chciała zmienić nastawienie niektórych mężczyzn, którzy postrzegają pas bezpieczeństwa jako opcję dodatkową, a nie konieczność ratowania życia.

Rick Haira

Dylan Chirnside

Willy Carberry

W 2014 roku samochód Willy’iego rozbił się gwałtownie na słupie energetycznym, po czym przewrócił się na bok. Mężczyzna przeżył straszny wypadek tylko dlatego, że miał zapięty pas bezpieczeństwa. Na piersi miał ślady siniaków.

„Kur*a, zapnij pasy” – brzmiała jego dosadna wiadomość dla facetów, którzy myślą, że są niepokonani. W wywiadzie Willy podkreślił, że los może wymknąć się z Twoich rąk, gdy jesteś na drodze, niekoniecznie z Twojej winy. ”Nie ma znaczenia, jak krótka jest podróż. Nigdy nie wiadomo, kto wyjedzie ze skrzyżowania”.

James Mcdonald

„Jeśli nie zapinasz pasów bezpieczeństwa, igrasz z życiem”.

Will Giles

James Liberona-Feek

Sprawdź poniżej emocjonalne filmiki tych, którzy przeżyli.

A Ty zapinasz pasy bezpieczeństwa?

Czytaj: SUKCESYWNE POZBYWANIE SIĘ SAMOCHODÓW Z CENTRUM!