Ogrodnik hoduje 1269 pomidorów na jednej łodydze, ustanawiając rekord świata

0
292

Douglas Smith, ogrodnik z Hertfordshire w Wielkiej Brytanii, ustanowił niedawno nowy rekord Guinnessa dla większości pomidorów uprawianych na jednej łodydze, znalazło się tam aż 1269 sztuk.

Aż do zeszłego lata rekord większości pomidorów uprawianych na jednej łodydze był niekwestionowany przez ponad dekadę. Angielski rolnik Douglas Smith postanowił to zmienić, myśląc, że może wyhodować ponad 488 owoców na jednej łodydze. I udowodnił to w zeszłym roku, kiedy udało mu się pokonać stary rekord, uprawiając 839 pomidorów na roślinie w szklarni. Było to spore osiągnięcie, ale dopiero zaczynał, ponieważ zaledwie kilka tygodni później Hertfordshire pobił swój własny rekord, uprawiając nie mniej niż 1269 pomidorów na jednej łodydze.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Można powiedzieć, że Douglas Smith ma obsesję na punkcie ogrodnictwa. Spędza do czterech godzin dziennie w swoim ogródku przydomowym, pielęgnując swoje rośliny i ciężko pracuje, aby stać się najlepszym ogrodnikiem, jakiego świat kiedykolwiek widział.

Aby zmaksymalizować swoje szanse na ustanowienie nowego rekordu świata, Smith czytał różne artykuły naukowe, a nawet pobierał próbki gleby do badań laboratoryjnych. Ale w końcu wszystko się opłaciło.

Czytaj: Wujek zdradził sposób na obfite plony pomidorów. Zbierzesz ich rekordowo dużo!

„Jestem w siódmym niebie” – powiedział Douglas. „Ten rok miał być tylko rokiem eksperymentalnym, aby zobaczyć, które odmiany przyniosą najwięcej owoców i musieliśmy zmagać się z wczesną zarazą, która zaszkodziła wielu innym roślinom pomidora. Jestem zdumiony tym, ile ostatecznie pomidorów znalazło się na roślinie”.

„Pomidory zostały policzone w pudełkach po 10 sztuk, a 10 pudełek umieszczono na tacy. Każda taca zawierała 100 pomidorów” – dodał ogrodnik.

Czytaj: W Danii zgrano tak domy i ogrody, aby ludzie się ze sobą zżyli

Uprawa 1269 pomidorów na jednej łodydze to najnowsze osiągnięcie Douglasa Smitha. W 2020 roku wyhodował słonecznik o wysokości 6 metrów, a także ustanowił nowy krajowy rekord najcięższego pomidora, który ważył 3,106 kg.

Smith lubi przeprowadzać małe eksperymenty z innymi warzywami i uprawami, a obecnie eksperymentuje z groszkiem, bakłażanem i ziemniakami.

Czytaj: Japonia wprowadza na rynek nowy rodzaj pomidora