Okładka magazynu, która normalizuje karmienie piersią w miejscach publicznych

0
167

W 2021 roku badanie przeprowadzone wśród francuskich matek, które zdecydowały się na karmienie piersią, wykazało, że 17% z nich spotkało się z krytyką. Rok później karmienie piersią wciąż pozostaje w centrum rozmów, ponieważ kilka kobiet powiedziało, że nie karmią już piersią w miejscach publicznych, ponieważ niektórym kojarzy się ten gest z wystawą.

Aby więc znieść tabu i położyć kres debatom, które panują wokół karmienia piersią, powstał projekt “The uncover” („Odkryj”).

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Za tą inicjatywą kryje się jeden cel: zachęcanie do normalizacji karmienia piersią w przestrzeni publicznej. W tym celu zwrócono się do agencji Weber Shandwick Paris, która wyobraziła sobie okładkę magazynu wyraźnie przedstawiającą akt karmienia piersią, przekształcając w ten sposób każdą osobę posiadającą magazyn w osobę karmiącą piersią.

Czytaj: Nowe japońskie urządzenie umożliwia ojcom karmienie piersią

Pomysł na zaprojektowanie magazynu wyszedł z założenia, że ​​można go czytać wszędzie, czy to na tarasie kawiarni, w transporcie, na plaży czy w jakimkolwiek innym miejscu publicznym, czy w podobnych miejscach, w których karmienie piersią powinno być normalne.

Sześć różnych okładek zostało wyprodukowanych we współpracy z sześcioma matkami i ich dziećmi, i uwiecznione przez fotografkę Andreia Bresciani. W magazynie można znaleźć informacje na temat karmienia piersią, opinie rodziców i pracowników służby zdrowia, a także kody QR przekierowujące do filmów objaśniających.

Od 8 września magazyn The uncover jest rozprowadzany bezpłatnie w kilku francuskich miastach, w tym w Paryżu, Rouen, Strasburgu, Reims, Aix-en-Provence, Lyonie i Marsylii.

Czytaj: Pociągiem z Poznania do Paryża!

Kreatywny i integracyjny projekt uchyla zasłonę przed naturalną praktyką, której wiele kobiet zostało pozbawionych w przestrzeni, w której powinny móc czuć się swobodnie ze swoim dzieckiem. A wśród inicjatyw podjętych w celu normalizacji karmienia piersią, pamiętajmy, że niedawno na ulicy w Belgii zainstalowano pierwszą ławkę do karmienia.

Źródło: Allégorie Studio
Źródło: Allégorie Studio
Źródło: Allégorie Studio
Źródło: Allégorie Studio
Źródło: Allégorie Studio

Zdjęcia zza kulis z sesji projektu The Uncover

Źródło: Allégorie Studio
Źródło: Allégorie Studio
Źródło: Allégorie Studio
Źródło: Allégorie Studio
Źródło: Allégorie Studio
Źródło: Allégorie Studio