Olbrzymi latający hotel w chmurach

0
358
Samolot-potwór pozostanie prawie na stałe w powietrzu (Zdjęcie: Hashem Al-Ghaili/ Youtube)

Olbrzymi „latający hotel” napędzany energią jądrową z siłownią i basenem do przewozu 5000 pasażerów.

Gigantyczny samolot, napędzany syntezą jądrową, unosiłby się w powietrzu przez wiele miesięcy, dokując z konwencjonalnymi odrzutowcami, aby zabrać nowych pasażerów lub wysadzić każdego znudzonego ogromnym zakresem obiektów.

W nowym nagraniu wideo zaprezentowano szalenie ambitny projekt „latającego hotelu”, który mógłby pomieścić 5000 pasażerów w luksusie.

Zaprojektowany przez Hashema Al-Ghaili, samolot „Sky Cruise” to w zasadzie latający hotel, który może pochwalić się 20 silnikami napędzanymi syntezą jądrową – jest zaprojektowany tak, aby nigdy nie lądować i może pomieścić 5000 pasażerów.

Al-Ghaili określił samolot jako „przyszłość transportu” i wyjaśnił, że zamiast lądowania konwencjonalne linie lotnicze „przewozić będą” pasażerów do i z Sky Cruise. Nawet wszystkie bieżące naprawy zostaną przeprowadzone podczas lotu.

Samolot-potwór pozostawałby w powietrzu prawie na stałe.

Czytaj: Znów coraz więcej osób korzysta z lotniska w Krakowie!

Relacjonując projekt Al-Ghaili, Daily Star zauważa, że zapytany, ilu pilotów potrzeba do lotu Sky Cruise, odpowiedział: „Cała ta technologia i nadal chcesz pilotów? Wierzę, że będzie w pełni autonomiczny.”

Ale Sky Cruise nadal będzie wymagał dużej liczby pracowników.

Film promocyjny obiecuje restauracje i gigantyczne centrum handlowe na niebie, a także siłownie, teatry, a nawet basen.

Gigantyczny samolot przyćmiłby każdy istniejący samolot
(Zdjęcie: Hashem Al-Ghaili / Youtube)

W nagraniu wideo zasugerowano również, że gigantyczna maszyna latająca jest idealnym miejscem na wesele.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Projekt przedstawia luksusowe pokoje w samolocie, który jest opisywany jako idealne miejsce na ślub (Zdjęcie: Hashem Al-Ghaili/ Youtube)

Jednak nie wszyscy zgadzają się z niektórymi komentatorami opisującymi koncepcję Sky Cruise jako „nowego Titanica”, wskazując, że unoszenie na zewnątrz samolotu byłoby dalekie od aerodynamiki i że gdyby samolot napędzany reaktorem jądrowym się rozbił, to może zniszczyć miasto.

Jeden internauta napisał: „Świetny pomysł, aby umieścić reaktor jądrowy w czymś, co mogłoby ulec awarii i spaść z nieba”.

Czytaj: Tak wygląda deszcz z pokładu samolotu

Biorąc pod uwagę ogromne koszty rozwoju, niektórzy przewidują, że podróż Sky Cruise będzie kosztować fortunę.

Chociaż wielu było zachwyconych samolotem, projekt został zakwestionowany przez niektórych (Zdjęcie: Hashem Al-Ghaili/ Youtube)

Komentator YouTube z doświadczeniem finansowym wtrącił się i napisał: „Chociaż jest to interesująca koncepcja i można ją zbudować przy użyciu obecnej technologii, ta rzecz byłaby bardzo droga i bez wątpienia tylko bogaci byliby w stanie zarezerwować ten hotel”.

Technologia syntezy jądrowej przewidziana do napędzania Sky Cruise jest wciąż odległa w przyszłości, ale nawet jeśli taki samolot zostanie zbudowany pewnego dnia, są pewne rzeczy, które nigdy się nie zmienią.

Jak zauważył jeden z komentatorów: „Założę się, że przez całą podróż znajdzie się krzyczący trzylatek, który umili lot reszcie osób”.