Olimpijska łyżwiarka figurowa odtwarza kultowy „Wednesday” taniec na lodzie

0
450
Zdjęcie: YouTube

Wielki hit Netfliksa „Wednesday” z każdym kolejnym dniem bije rekordy streamingu i zdobywa nowych fanów. Serial w pierwszym pełnym tygodniu dostępności oglądano przez 5,3 miliarda minut. Nic dziwnego, że zainspirował wszystko, od dzieł fanów po trendy na TikToku. Teraz dotarł nawet na lód, ponieważ łyżwiarka figurowa Kamila Valieva, która zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 r., zadebiutowała układem zawierającym kultowy układ taneczny, który tytułowa bohaterka wykonuje w czwartym odcinku.

Wednesday dance nie byłby kompletny bez uzupełniającego gotyckiego stroju, więc Valieva miała na sobie warkocze i marszczoną czarną sukienkę, kontrastującą z białymi łyżwiarskimi butami.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jej występ zaczyna się od niesamowitego czerwonego światła, gdy pojawia się Thing (charakterystyczna ręka z serialu). W pierwszej części łyżwiarka tańczyła do utworu The Cramps „Goo Goo Muck”, bezbłędnie odtwarzając ruchy Jenny Ortegi. Potem muzyka przybrała bardziej współczesne podejście, gdy Valieva zakończyła swój występ na łyżwach do utworu „Bloody Mary” Lady Gagi.

Czytaj: Para wykonała zabawny szkocki taniec na lodzie

Układ został wykonany na Mistrzostwach Rosji podczas Figure Staking Championships w 2023 roku. Dzięki oryginalności choreografii i płynnemu występowi Valievy zdobyła srebro w kategorii seniorek. Pomimo tego, że nie zdobyła pierwszego miejsca, podbiła serca każdego fana.

Czytaj: Sezon zimowy rozpoczęty. Startuje Lodowisko Malta!

Łyżwiarka figurowa Kamila Valieva, która zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku, zadebiutowała układem inspirowanym Wednesday dance.

Dla porównania obejrzyj taneczną scenę Wednesday dance z serialu.