Orka osiadła na kamienistej plaży. Ludzie rzucili się na pomoc

0
512

Emocjonująca akcja ratunkowa na Alasce, gdzie na kamienistej plaży utknęła orka. Ludzie robili wszystko, aby pomóc zwierzęciu przeżyć. Przez kilka godzin polewali je wodą.

Ludzie pomogli osieroconej orce utrzymać nawodnienie aż do nadejścia przypływu.

Według biologów federalnych orka osiadła na mieliźnie na Wyspie Księcia Walii, ale dzięki ludziom przeżyła.

Orka została odkryta przez miejscowych w czwartek rano. Niedługo potem przybyła Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA), aby pomóc zestresowanemu ssakowi morskiemu.

„Przypływ ma nastąpić o 17:30, więc mamy nadzieję, że wtedy orka będzie w stanie się uwolnić” – powiedziała Julie Fair, rzeczniczka NOAA.

Akcja ratunkowa była bardzo sprawna. Gdy tylko miejscowi usłyszeli, że na plaży leży orka, chwycili za wiadra, by pomóc w polewaniu zwierzęcia wodą. Niedługo potem uruchomiono pompy. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się uratować orkę. 

Źródło: Tara Neilson / @neilson_tara

Użytkowniczka Twittera Tara Neilson udostępniła zdjęcia orki, gdy ta była unieruchomiona. Wyglądało na to, że orka tkwi w skałach pokrytych wodorostami.

Ludzie wylewali na nią wiadra wody, żeby ją nawadniać.

Czytaj: Oszałamiające zdjęcia orek i zachodów słońca

Źródło: Tara Neilson / @neilson_tara

Orka próbowała się komunikować, wydając kliknięcia, gwizdy i pulsujące nawoływania, z których znane są te zwierzęta. Inne orki zostały zgłoszone w okolicy, na morzu.

Na szczęście przypływ nadszedł nieco wcześniej niż oczekiwano, pomagając orce dostać się do wody i odpłynąć około godziny 15:00.

Czytaj: Szklany pociąg pośród kanadyjskich gór!

„Nasz oficer i żołnierze donoszą, że na początku orka była nieco powolna i kręciła się trochę, zanim odpłynęła” – poinformowała Neilson.

johannesfloe.com – Art to remember