Ormiański fotograf uchwycił, jak wyjątkowe są oczy zwierząt

0
588

Niewiele osób ma okazję sfotografować takie zwierzęta, jak hipopotamy, hieny czy krokodyle. Suren Manvelyan zdołał jednak zbliżyć się do nich tak blisko, że uchwycił nawet szalenie szczegółowe zbliżenia ich oczu.

Niektóre z tych zdjęć makro wyglądają jak nieodkryte planety, ale wszystkie zdjęcia dowodzą, że oczy naprawdę są oknami duszy. Analizując zdjęcia, nie możesz powstrzymać się od głębokich wrażeń, tak jakbyś odkrywał głęboko osobiste sekrety.

Więcej informacji: surenmanvelyan.com | Facebook | Instagram

1. Oko lamy

„Zacząłem myśleć o tej serii po ukończeniu podobnej, dotyczącej ludzkiego oka” – powiedział Manvelyan. „Po pierwszym projekcie naprawdę poprawiłem się w fotografowaniu oczu w każdych warunkach i ostatecznie zdecydowałem się na fotografowanie oczu zwierząt”.

Manvelyan fotografował zwierzęta praktycznie wszędzie, jak tylko nadarzyła się okazja, zaczynając od swojego podwórka po ogrody zoologiczne, oceanaria i tak dalej. „Czasami ludzie nawet kontaktują się ze mną, prosząc o sfotografowanie oczu ich zwierzętom”.

Czytaj: Wyjątkowe przeźroczyste zwierzęta, które pokazują jak niewiarygodna jest nasza planeta

2. Oko Husky’ego

„Oczy każdego zwierzęcia są wynikiem dostosowania się do warunków życia. To jest powód, dla którego jest tak wiele typów oczu. Zwierzęta wodne mają zupełnie inne oczy niż te żyjące na ziemi. Myślę, że to właśnie sprawia, że seria zdjęć oczu zwierząt jest tak interesująca dla widza”.

Manvelyan również rozpoczął zabawę ze swoimi obserwatorami online. Kiedy wysyłał nowe zdjęcie, prosił swoich fanów na Facebooku i Instagramie, aby odgadli, do jakiego gatunku należy oko. „Może to być dość trudne wyzwanie”.

3. Oko Alaskana malamute

Jednak przebywanie tak blisko zwierząt jest wyzwaniem samym w sobie. Na przykład Manvelyan spędził godzinę z lamą w klatce, próbując się z nią zaznajomić, aby ta pozwoliła się zbliżyć tak blisko, aby móc zrobić zdjęcie jej oka. „Chciałbym podkreślić, że wszystkie zwierzęta z tej serii żyły i żadne zwierzę nie zostało w żaden sposób skrzywdzone podczas sesji” – dodał fotograf.

Nie ujawnił żadnych technicznych aspektów tej sesji, ponieważ spędził dużo czasu i wysiłku na doskonaleniu ustawień tej konkretnej serii, ale powiedział, że najciekawszą częścią tego wszystkiego było uświadomienie sobie, że prawie wszyscy ludzie mają tę samą strukturę oczu. „Nie ma znaczenia, czy jesteś młody czy stary, biały czy czarny”.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

4. Oko uszatki zwyczajnej (sowa uszata)

5. Oko konia

6. Oko jaszczurki Toke

7. Oko krokodyla

8. Oko Sebastes

9. Oko ary zwyczajnej

10. Oko najeżkowate

11. Oko hipopotama

12. Oko wielbłąda

13. Oko płaszczki

14. Oko szynszyli

15. Oko żurawia

16. Oko czarnego królika

17. Oko Anolis

18. Oko feneka pustynnego

19. Oko szympansa

20. Oko jaszczurki Eublepharis

21. Oko kota

22. Oko muflona ormiańskiego

23. Oko raka florydzkiego

24. Oko Husky’ego

25. Oko ryby Coral Zebra

26. Oko Symphysodon

27. Oko boa leśnego

28. Oko kota syjamskiego

29. Oko Tiger Python (Non Albino)

30. Oko jelenia milu

Czytaj: We Wrocławiu urodziły się małe kapibary. Są przeurocze!