Osoby o niezwykłych zdolnościach

0
400

W prawie wszystkich opowieściach o super-bohaterach za ich niezwykłe zdolności odpowiadają mutacje genetyczne. Ale większość z nas nie ma pojęcia, jak wiele osób o niezwykłych zdolnościach, wyrwanych wprost z kart komiksów, istnieje.

Jasne, może nie potrafią kontrolować wiatru i nie strzelają laserami z uszu, ale ich supermoce z pewnością zasługują na naszą uwagę.

1. Ludzie, którzy nie odczuwają bólu

Przez całe swoje istnienie ludzkość szukała sposobów radzenia sobie z bólem poprzez wynajdywanie leków i innych środków. Ale są wśród nas niezwykłe osoby, które nie potrzebują żadnych środków uspokajających, ponieważ nigdy nie odczuwają bólu.

Na początku ta mutacja może wydawać się super-mocą, którą wszyscy chcieliby mieć, ale w rzeczywistości odczuwanie bólu jest niezbędne. Osoby z takimi niepełnosprawnościami często ranią się lub okaleczają, nie zdając sobie z tego sprawy.

2. Liam Hoekstra

Nie tak dawno w USA urodziło się bardzo niezwykłe dziecko. Liam Hoekstra z Grand Rapids urodził się z brakiem miostatyny, co oznacza, że jego organizmowi łatwiej jest produkować tkankę mięśniową.

W wieku ośmiu miesięcy potrafił już się podciągać. Niewiele jest znanych przykładów takich mutacji na całym świecie. Do tej pory lekarze i naukowcy nie mogą z całą pewnością stwierdzić, co spowodowało takie zjawiska.

Czytaj: Drapacze chmur, które zapierają dech w piersiach.

Twitter

3. Megaumysł

W Utah był człowiek, którego zdolności umysłowe przewyższały wszystko, co kiedykolwiek widzieliśmy.

Zwykły facet Kim Peek urodził się z wadą mózgu. Nie był dobry nawet w najbardziej podstawowych zadaniach i bardzo trudno było mu wchodzić w interakcje z innymi ludźmi, ponieważ mógł zrozumieć tylko najprostszą ludzką mowę.

Mimo to Kim mógł czytać dwie strony książki jednocześnie i nigdy nie zapomniał niczego z tego, co czytał. Pamiętał każde słowo z licznych sztuk Szekspira i poprawiał aktorów, jeśli się mylili.

Za życia Peek zdołał przeczytać 12 000 książek i był chodzącą Wikipedią. Jego zdolności umysłowe były tak fascynujące, że nakręcili nawet film o nim zatytułowany „Rain Man”.

Twitter

4. Ekstremalna elastyczność

Wielu z nas spotkało ludzi, którzy uwielbiają zginać stawy tak dziwacznie, że tylko egzorcysta byłby w stanie im pomóc. Jednym z takich mutantów jest hiszpański aktor Javier Botet.

Javier ma około dwóch metrów wzrostu, a jego kończyny są nieproporcjonalnie długie. Co więcej, jego ciało jest tak elastyczne, że można je skręcać i wyginać jak dywanik. Botet stał się sławny, grając potwora w filmie „Mama”, w którym potrafił zamienić osobliwość swojego ciała w przewagę.

Twitter

5. Prawdziwy śmiałek

Daniel Kish, będąc niewidomym, rozwinął umiejętność „widzenia” za pomocą echolokacji. Daniel stracił wzrok w wieku jednego roku i został zmuszony do życia w ciemności, dopóki nie wymyślił sposobu poruszania się na tym świecie.

Daniel mlaska językiem i interpretuje dźwięk odbity od otaczających go przedmiotów, aby „zobaczyć”, gdzie wszystko jest. Jest tak biegły w echolokacji, że może wędrować bez obawy, że się zgubi, a nawet jeździ na rowerze.

6. Wszechpożerający Michael Lotito

Michael Lotito, znany również jako Monsieur Mangetout, zbudował swoją karierę wokół jedzenia rzeczy, które posłałyby zwykłego śmiertelnika prosto na ostry dyżur.

Oto krótka lista jego ulubionych potraw: telewizory, rowery, trumna, a nawet części do samolotów. Michael trzymał się swojej dziwnej diety przez 48 lat, a nawet trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Nikt nie był w stanie rozwikłać tajemnicy nierozerwalnego żołądka tego mężczyzny.

Twitter

7. Widzenie 100 milionów kolorów

Jeśli jesteś normalnym, zwykłym człowiekiem, powinieneś mieć w oczach trzy rodzaje czopków. Te czopki pozwalają zobaczyć około 7 milionów kolorów. Ale wiemy na pewno, że nasz wzrok nie jest doskonały, a niektóre zwierzęta mają znacznie więcej typów czopków niż my.

Chyba że jesteś Concetta Antico z czterema rodzajami w pełni funkcjonalnych czopków światłoczułych, które pozwalają rozróżnić do 100 milionów kolorów!

Wyobraź sobie tęczę o tych wyjątkowych oczach. Och, zgadza się, nawet nie możesz sobie tego wyobrazić, bo 99,9% ludzi nigdy w życiu nie zobaczy takich kolorów.

Czytaj: Po udarze odkryła, że umie malować obrazy

Twitter

johannesfloe.com – Art to remember