Ośrodek narciarski Vermont zmieni „niewrażliwą” nazwę

0
254
Vermont jest numerem jeden w narciarstwie i snowboardzie w Nowej Anglii i na Wschodzie! Źródło: Twitter

Popularny ośrodek narciarski w Vermont, pierwotnie znany jako Suicide Six, ogłosił, że w nadchodzących tygodniach zmieni swoją „niewrażliwą” nazwę.

Ośrodek udostępnił tę wiadomość w poście na swojej stronie internetowej 28 czerwca.

„Nasz zespół uzdrowiskowy uwzględnia rosnącą świadomość dotyczącą zdrowia psychicznego i podziela rosnące obawy dotyczące niewrażliwego charakteru historycznej nazwy. Uczucia, które wywołuje słowo „suicide” („samobójstwo”), mogą mieć znaczący wpływ na wiele osób w naszej społeczności” – czytamy w notatce.

„Ważne jest, aby nazwa lepiej reprezentowała i celebrowała to, co czyni ją ukochaną i tętniącą życiem częścią tej społeczności. Chociaż niektórzy mogą uznać tę zmianę za trudną, jesteśmy przekonani, że ta ewolucja jest uzasadniona dla kultowego skarbu i, co ważniejsze, niezbędna do kontynuowania bogatej historii integracji i dostępności” – czytamy dalej w poście.

Ośrodek narciarski i snowboardowy znajduje się w mieście Pomfret w stanie Vermont, około 80 km na południe od stolicy stanu Montpelier.

Ten obszar na północ od Woodstock w stanie Vermont jest uważany za pierwszy duży obszar narciarski w Stanach Zjednoczonych. Wallace „Bunny” Bertram zainstalował na tamtejszej górze prymitywny system holowania, co wielu cytuje jako pierwszy wyciąg narciarski.

Bertram, który zmarł w 1981 roku, nazwał obszar „Suicide Six”, który jego zdaniem był bardziej chwytliwy niż dotychczasowa nazwa „Hill 6.”.

Ośrodek jest również członkiem inicjatywy Uczciwość, Równość i Różnorodność firmy Ski Vermont. Czterdzieści osiem stanowych ośrodków narciarskich podpisało list otwarty wspierający ruch Black Lives Matter w 2020 roku.

Czytaj: Nowe, ciekawe miejsce spotkań w Poznaniu – „Klub na Fali”

Ośrodki narciarskie i turystyczne w całej Ameryce Północnej w ciągu ostatnich kilku lat ponownie rozważyły swoje nazwy.

W zeszłym roku kalifornijski ośrodek Squaw Valley Alpine Meadows zdecydował się zmienić nazwę na Palisades Tahoe.

„Chociaż kochamy naszą lokalną historię i wspomnienia, wszyscy kojarzymy się z tym miejscem, to mamy do czynienia z przytłaczającymi dowodami na to, że termin „squaw” jest uważany za obraźliwy” – Ron Cohen, prezes ośrodka i COO, powiedział wówczas, dodając, że właściciel nieruchomości współpracował z lokalnym plemieniem Washoe nad projektem zmiany nazwy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Tymczasem w Kanadzie kolekcja domków górskich w Parku Narodowym Jasper zdecydowała się zmienić przydomek z Pocahontas Cabins na Miette Mountain Cabins po dialogu ze społecznościami First Nations w okolicy.

Czytaj: Najbardziej oddalony hotel na świecie