Ośrodek zdrowia zwolnił 1400 niezaszczepionych medyków

0
356
Zdjęcie: Pixabay

Największy ośrodek zdrowia w Nowym Jorku zwolnił 1400 medyków – wszystkich, którzy sprzeciwili się nakazowi szczepienia przeciwko COVID-19

Największy prywatny system szpitalny w stanie Nowy Jork zatrudniający ponad 76 tys. medyków zwolnił 1400 pracowników, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19, potwierdził rzecznik sieci opieki zdrowotnej w ten poniedziałek po południu.

Pracownicy szpitali i domów opieki musieli otrzymać co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19 do 27 września, zgodnie z nowymi restrykcjami dotyczącymi szczepień ogłoszonymi po raz pierwszy w połowie sierpnia.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

W zeszłym tygodniu ośrodek Northwell powiedział, że zaczął ostrzegać pracowników i planuje rozpocząć zwolnienia, zaczynając od najlepiej opłacanych pracowników, którzy odmówili szczepionki. Obecnie wskaźnik przestrzegania przez szpital szczepień wynosi 100% dla około 75 000 pozostałych pracowników.

„Northwell żałuje utraty jakiegokolwiek pracownika w takich okolicznościach, ale jako pracownicy służby zdrowia i członkowie największego dostawcy usług medycznych w stanie, rozumiemy naszą wyjątkową odpowiedzialność za ochronę zdrowia naszych pacjentów i siebie nawzajem” – powiedział Jason Molinet, rzecznik ośrodka zdrowia Northwell.

„Jesteśmy to winni naszemu personelowi, naszym pacjentom i społecznościom, którym służymy, by w 100 procentach zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19”.

Zwolnienia stanowią mniej niż 2% pracowników zatrudnionych w 23 szpitalach sieci i ponad 800 przychodniach.

„Z dumą możemy ogłosić, że nasz personel medyczny – najliczebniejszy w stanie Nowy Jork – jest w 100 procentach zaszczepiony przeciwko COVID-19” – poinformowali przedstawiciele Norhwell Hill.

Czytaj: Dania zniosła ograniczenia COVID-19 ze względu na wysoki wskaźnik szczepień

Gdzie indziej około 5000 pracowników, czyli 12 procent nowojorskiego systemu szpitali publicznych nie zostało zaszczepionych, kiedy mandat stanowy wszedł w życie w zeszłym tygodniu. Stephanie Guzman, rzecznik Health + Hospitals, powiedziała, że agencja przestrzegała do 93% zgodności od poniedziałku, a pozostałe 3000 osób zostało zawieszonych na bezpłatnym urlopie.

Gdy mandat dotyczący opieki zdrowotnej wszedł w życie w zeszłym tygodniu, szpitale i domy opieki odnotowały poprawę wskaźników szczepień przeciwko COVID-19 wśród personelu, a 92 procent pracowników otrzymało co najmniej jedną dawkę od zeszłego tygodnia, według urzędników stanu Nowy Jork.

Czytaj: Nowy mural we Wrocławiu jest jednocześnie hotelem dla pszczół