Ostatnia znana na świecie biała żyrafa otrzymała urządzenie śledzące GPS

0
682
Zdjęcie: Ishaqbini Community Conservancy via AP

Jedyna znana biała żyrafa na świecie została wyposażona w urządzenie śledzące GPS, które pomoże chronić ją przed kłusownikami, gdy będzie przebywać na suchej sawannie w Kenii w pobliżu granicy z Somalią.

Jako jedyna biała żyrafa pasie się na jałowej sawannie Kenii, strażnicy dzikich zwierząt będą śledzić położenie zwierzęcia, aby chronić je przed kłusownikami.

Jednak pomimo swojego wyjątkowego statusu samotny samiec nie ma imienia. Biała żyrafa stoi teraz samotnie po tym, jak samica i jej cielę zostały zabite przez kłusowników w marcu.

Czytaj: Kłusownicy zabili dwie białe żyrafy

Urządzenie śledzące przymocowane do jednego z rogów żyrafy będzie co godzinę ostrzegać strażników dzikiej przyrody o położeniu zwierzęcia.
Zdjęcie: Ishaqbini Community Conservancy via AP

Rzadka cecha genetyczna zwana leucyzmem powoduje biały kolor i sprawia, że żyrafa, która przeżyła, niebezpiecznie się wyróżnia dla kłusowników na jałowej sawannie w pobliżu granicy z Somalią.

Teraz urządzenie śledzące GPS, przymocowane do jednego z rogów żyrafy, będzie co godzinę ostrzegać strażników dzikiej przyrody o swoim położeniu.

Nienazwana żyrafa ma rzadką cechę genetyczną zwaną leucyzmem, która powoduje jej biały kolor.
Zdjęcie: Ishaqbini Community Conservancy via AP

Czytaj: Goście tego hotelu jedzą śniadanie z żyrafami

Bluelink: TBG- We Go Beyond

johannesfloe.com – Art to remember