Ostrzeżenie hydraulika dla każdego, kto suszy ubrania na grzejniku

0
203
Ekspert ostrzega przed suszeniem ubrań na grzejnikach. Więcej szkody niż pożytku. Zdjęcie: pl.freepik.com

„Zalecamy zaprzestanie używania grzejników do suszenia ubrań”.

W miarę zbliżania się zimowych miesięcy, gospodarstwa domowe będą starały się znaleźć sposób na wysuszenie ubrań przy jednoczesnym ograniczeniu rachunków za energię do minimum. Niezależnie od wybranej metody suszenia ubrań — suszarki bębnowej lub wykorzystania wolnego miejsca na kaloryferze — będzie Cię to kosztować.

Jednak ekspert ds. hydrauliki ostrzega przed tym drugim, czyli przed suszeniem ubrań na kaloryferze, donosi RSVP Live.

Wyjaśnił, że podczas gdy suszysz ubrania na kaloryferach, wywierasz większy nacisk na bojler, co oznacza wyższe rachunki za energię.

Jordan Chance z PlumbNation powiedział: „Zalecamy zaprzestanie używania grzejników do suszenia ubrań.”

„Ubrania, które zakładasz na grzejniki, zapobiegają ucieczce ciepła i nagrzaniu pomieszczenia, co oznacza, że bojler musi zniwelować luz i pracować szybciej, co zwiększa koszty”.

Innym problemem związanym z używaniem grzejników są problemy zdrowotne, które suszenie ubrań na grzejniku może powodować na dłuższą metę.

„Podobnie wzrost wilgotności powietrza może powodować kondensację, prowadząc do potencjalnych problemów z pleśnią i wilgocią” – dodał ekspert.

Czytaj: Suszenie prania w pomieszczeniach może powodować infekcje płuc

Chociaż osłony grzejników mają różne kształty i rozmiary, ważne jest, aby zastanowić się, dlaczego ich używasz, ponieważ niektóre są bardziej estetyczne niż funkcjonalne.

Jordan powiedział: „Jeśli masz osłonę chłodnicy, upewnij się, że jest dobrym przewodnikiem ciepła.

„Osłony grzejników wykonane z materiałów takich jak drewno są słabymi przewodnikami i mogą zapobiegać skutecznemu rozpraszaniu ciepła – marnując energię i pieniądze.”

Czytaj: Coraz więcej zwierząt w krakowskim schronisku

„Ponadto, jeśli pokrywa kaloryfera ma solidną górę, możesz tracić jeszcze więcej ciepła, ponieważ zostanie ono wchłonięte przez górną część pokrywy”.

Zdjęcie: pl.freepik.com

Łatwym zadaniem, które może wypaść wielu ludziom z głowy, jest odpowietrzenie grzejnika, co pomaga w przepływie powietrza i czyni je bardziej wydajnymi.

„Odpowietrzanie grzejnika jest niezbędne, aby zapobiec spadkowi wydajności grzejnika w wyniku dostania się powietrza do systemu grzewczego” – dodał ekspert.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Najszybszym sposobem sprawdzenia, czy powietrze dostało się do systemu ogrzewania, jest włączenie centralnego ogrzewania i wyczuwanie grzejnika.”

„Jeśli grzejnik jest ciepły na dole, ale zimny na górze, jest to zazwyczaj znak, że powietrze jest obecne”.