Oszałamiająca sesja zdjęciowa zrobiona na najgłębszym jeziorze świata

0
961

Uznane za najgłębsze i najczystsze jezioro na świecie, Bajkał na Syberii jest samo w sobie malownicze. Jednak kiedy dodamy do tego niesamowitą modę i kolorowe oświetlenie, jezioro nabierze nowego klimatu magii.

Fotografka Kristina Makeeva, znana ze swojej szalonej mody i fotografii podróżniczej, stworzyła oszałamiający zestaw zdjęć, które pokazują majestatyczne krajobrazy i równie wykwintne ubrania. We współpracy ze SmugMug firma Makeeva zleciła modę, która podkreśliła krajobraz i stworzyła surrealistyczną atmosferę.

SmugMug podążyło za Makeevą, gdy stworzyła tę wymarzoną scenerię do krótkometrażowego filmu Imagination Unbound. Makeeva opowiada w nim, jak jej dzieciństwo dorastające na szarych przedmieściach Moskwy spowodowało rozkwit jej kreatywności. Jej dziecięce marzenia i fantazje z odległych miejsc przełożyły się na jej fotografię, ponieważ teraz jest w stanie spełnić te marzenia.

Przybycie do jeziora Bajkał na sesję zdjęciową było dla Makeevy naturalnym wyborem. „Bajkał to bardzo piękne miejsce, ale jest to także miejsce bardzo duchowe”, opowiada w filmie. „Ma energię, którą możesz poczuć. Ma element transcendentalny, który naprawdę napędza moją kreatywność. To inny świat i jedno z moich ulubionych miejsc na ziemi”.

Czytaj: NAJGŁĘBSZE I NAJSTARSZE JEZIORO ŚWIATA. TE ZDJĘCIA UKAZUJĄ JEGO NIEZIEMSKIE PIĘKNO.

Zamawiając sukienki, jej celem było uczynienie ich większymi niż życie, tak wielkimi, aby mogły stawić czoła cudowi krajobrazu Bajkału. Porównując elegancki lód z naturalnymi, płynnymi materiałami sukienek, Makeeva jest w stanie spełnić swoją fantazję. Ta zapierająca dech praca wzmacnia jej pozycję jako najlepszego fotografa dzieł sztuki.

Więcej informacji: www.ipai.ru

Fotografka Kristina Makeeva, kontrastując chłodny lód z płynącą modą, tworzy świat fantasy.

Podczas robienia zdjęć wykorzystano jezioro Bajkał na Syberii – najstarsze i najgłębsze jezioro świata – jako tło.

Jezioro Bajkał jest ulubionym miejscem Makeevy, która jest inspirowana duchową energią otoczenia.

Processed with VSCO with a6 preset

Poniżej możesz obejrzeć krótki film SmugMug na temat fotografii Makeevy i jej twórczych inspiracji.

Czytaj: Spędź noc w szklanym Igloo patrząc na zorzę polarną