Oszałamiające hafty ważek i innych owadów z metalowych koralików

0
1080

Humayrah Bint Altaf to hafciarka z Anglii, która tworzy ozdobne owady za pomocą błyszczących nici i metalowych koralików.

Kobieta starannie tworzy ważki, pszczoły, chrząszcze i motyle, dopieszczając każdy drobny szczegół. Tworzy dokładne kształty w swoich haftach i dopiera wyjątkowe kolory. Używa jasne, odblaskowe materiały.

„Staram się tworzyć dzieła, które mówią w przenośni i dosłownie o kolorach i teksturach drzew, roślin, chrząszczy, pszczół, korzeni, gałązek i innych stworzeń, które są na tym świecie. Światło jest integralnym elementem mojej pracy ręcznej, dlatego użyte przeze mnie materiały odzwierciedlają to: miękkie złote nicie, zabytkowe jedwabie, antyczne złote sznury, metalowe korale.”

„Często wędruję po lesie w pobliżu mojego domu, gdzie zbieram liście, gałązki, pióra i inne rzeczy, które mogę znaleźć i wrócić z nimi do domu i zachować” – mówi Altaf. „Lubię również włączać skarby przyrody do moich haftów i z każdym dziełem czuję, że część mnie została osadzona w mojej pracy”.

Teraz Altaf sprzedaje oryginalne prace za pośrednictwem sklepu internetowego Etsy i udostępnia dużo zdjęć na Instagramie.

Czytaj: Ta artystka hafciarska używa nici zamiast farby do tworzenia niesamowitych scen krajobrazowych

Czytaj: GDYBY TAK ZAMIENIĆ AUTOSTRADY NA ŚCIEŻKI ROWEROWE?