Oszałamiające kwiaty wiśni w Japonii

0
1610

Każdego roku setki tysięcy ludzi odwiedza Japonię. Tysiące turystów przylatuje, aby zobaczyć słynne kwiaty wiśni. Widok tak wielu kwiatów jest absolutnie pięknym obrazkiem.

Japoński fotograf Puraten10 opublikował serię zdjęć krajobrazowych przedstawiających drzewa kwitnącej wiśni. Kwiat wiśni to symbol naturalnego piękna, delikatności oraz subtelności. Wywodzi się z Japonii, gdzie nazywany jest Sakura.

Na zdjęciach widać też kwiaty Nemophila, które mają przydomek „baby blue eyes” (czyli niebieskie oczy dziecka).

Przyczajony w niskim punkcie obserwacyjnym, powstałe zdjęcia Puraten10 przedstawiają pole małych, lazurowych kwiatów tuż obok wyższych jasnoróżowych drzew. To zestawienie sprawia, że kwiaty wyglądają jeszcze ładniej – coś, co nie wydaje nam się możliwe!

Puraten10 pokazuje inną stronę Japonii. W tweecie dzielącym się zdjęciami nazywa kombinację różowych i niebieskich kwiatów „wiosennym paskiem” i pisze, że najlepiej doświadczać tego na ziemi.

„Paski różu i błękitu” – pisze – „odświeżają i uzdrawiają Twoje serce”. Kwiat wiśni jest często wykorzystywaną metaforą ulotnej natury życia i pojawia się w sztuce japońskiej.

Chociaż wielu z nas nie jest w stanie zobaczyć tego widoku osobiście, tweet fotografa został udostępniony ponad 70 000 razy.

Puraten10 regularnie robi zdjęcia pięknym, japońskim krajobrazom, w tym kwiatom wiśni, kwiatom Nemophila i nie tylko. Śledź go na Instagramie, aby zobaczyć, co niebawem sfotografuje.

Czytaj: Niezwykle rzadka chmura pojawiła się na niebie nad Japonią

Czytaj: Polka zrobiła zdjęcia największemu opuszczonemu hotelowi w Japonii