Oszałamiające zdjęcia lotnicze Wyżyn Islandii

0
1307
Islandzkie wyżyny ze swoją powierzchnią 40 tysięcy km2 są największym w Europie terenem nieobjętym działalnością człowieka i jednym z ostatnich takich terenów na kontynencie.

Fotograf Sebastian Müller spędził dziesięć dni na Islandii, przejeżdżając ponad 3000 mil przez Highlands, aby podziwiać niesamowitą scenerię.

Sebastian Müller za pomocą swojego drona był w stanie uchwycić niesamowite widoki z lotu ptaka słynnego krajobrazu, wykorzystując różne kolory i tekstury powstałe w wyniku działalności geotermalnej tego kraju.

Rezultatem są imponujące, dramatyczne zdjęcia, które po raz kolejny dowodzą, dlaczego Islandia jest ulubionym miejscem zabaw fotografów.

Müller podróżował kamperem, aby pokonać słabo zaludniony płaskowyż, który stanowi większość wnętrza Islandii. Wyżyny Islandii, głównie złożone z powulkanicznej pustyni przyciągają turystów z całego świata. Wyżyny zajmują około 40 tysięcy km2, co stanowi około 40% całej wyspy. Pokryty lawą i popiołem wulkanicznym teren jest w dużej mierze pozbawiony roślinności. Müller wykorzystał to w swoich fotografiach, koncentrując się na naturalnych liniach środowiska i podkreślając różne elementy geologiczne występujące w krajobrazie.

Szczególnie uderzające jest zdjęcie rzeki i morza oddzielonych paskiem czarnego popiołu wulkanicznego. Jasnożółta rzeka zawdzięcza swój wygląd wysokiej zawartości siarki w okolicy. Ze zdjęć zrobionych z lotu ptaka jesteśmy w stanie zobaczyć mniejsze drogi wodne, które pają-kują w dół wzgórz.

Ten genialny obraz jest tylko jednym z wielu zdjęć, które Müller mógł uchwycić podczas swojej przygody. Jego mobilność pozwoliła mu na pokonanie ogromnej ilości terenu w krótkim czasie, co doprowadziło do powstania galerii pełnej niezapomnianych zdjęć. Od ognistej lawy po szmaragdowozielone jeziora – każdy krajobraz to niewielki smak tego, co Islandia ma do zaoferowania.

Jako dodatkowy bonus, wideo przygotowane przez Müllera pokazuje niektóre z jego najlepszych zdjęć na Islandii i pokazuje magię tego, co można sfotografować z powietrza. Ten magiczny krajobraz jest dostępny tylko w okresie letnim, który trwa tylko 45 dni w górach. Jest to jedyny okres, w którym śnieg i lód topnieją na tyle, aby zapewnić bezpieczną jazdę.

Czytaj: 15 najbardziej majestatycznych jaskiń na świecie

Fotograf Sebastian Müller spędził 10 dni fotografując dronem niesamowite krajobrazy Islandii.

Ten film pokazuje jeszcze więcej oszałamiających krajobrazów Müllera sfotografowanych na Islandii.

Sebastian Müller: Instagram | YouTube

Czytaj: JASKINIE NA ISLANDII. WYGLĄDAJĄ JAK NIE Z TEGO ŚWIATA!