Oszałamiające zdjęcie krajobrazu przedstawia niesamowitą pogodę na Islandii

0
553
“Przed burzą”, przylądek Dyrhólaey, Islandia

Mały kraj Islandii słynie z naturalnego piękna i różnorodnego krajobrazu, który obejmuje wulkany, góry i gejzery. Ze względu na swoje położenie wyspa ta ma również niezwykle aktywny klimat. Oszałamiające zdjęcie krajobrazu przedstawia niesamowitą, ciągle zmieniającą się pogodę na Islandii.

Mikhail Shcheglov, fotograf z Moskwy, udał się na przylądek Dyrhólaey w południowej Islandii i zdołał uchwycić hipnotyzującą zmianę pogody. Podczas gdy słońce pada na rośliny na pierwszym planie, wielka tęcza pojawia się z ciemnych, burzowych chmurach otaczających wybrzeże.

„Pogoda na Islandii zmienia się dramatycznie – wszech czasów silne wiatry rysują na niebie fantastyczne obrazy, które szybko następują po sobie” – mówi Shcheglov.

„Czasami są żywe, malownicze i bogate w kontrast, czasem głębokie i dramatyczne. Musisz stać, trzymając aparat w gotowości, aby sfotografować niezwykły moment przemiany natury”. Udało się to 51-letniemu fotografowi, kiedy podczas wieczornego spaceru przed burzą wykonał zdjęcie tej niesamowitej chwili.

Bluelink: TBG- We Go Beyond

“Przed burzą”, przylądek Dyrhólaey, Islandia

Wspaniałe zdjęcie Shcheglova, zatytułowane Przed burzą, znalazło się nawet na krótkiej liście do nagrody Royal Meteorological Society (RMetS) Weather Photographer of the Year 2020. „Jak nazwa sugeruje, to zdjęcie zostało zrobione tuż przed burzą, a delikatne virgi są wyraźnie widoczne” – wyjaśnia RMetS na swojej stronie internetowej. „Virgę często poprzedza ciężka ulewa, kiedy powietrze poniżej podstawy chmur nie jest jeszcze wystarczająco wilgotne, aby utrzymać pełne opady. Ślady opadów parują lub wysychają w bardziej suchym powietrzu, zanim dotrą do ziemi”.

Możesz być na bieżąco z najnowszymi projektami fotograficznymi Shecheglova, obserwując fotografa na Instagramie.

Mikhail Shcheglov: Instagram | 35Photo

Czytaj: Sylwester na Islandii. Zdjęcia z dachu.

Polecam również obejrzeć oszałamiające nagranie z lotu ptaka przedstawiające zielony wulkan Islandii.